اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش قصد داریم نحوه حذف حساب کاربری در ویندوز 10 و 8 و 7 را برای شما دوستان بیان کنیم.

حساب کاربری ویندوز

اگر تعداد زیادی حساب کاربری بر روی کامپیوتر ویندوزی خود دارید و نیازی به یکسری از آن ها ندارید شاید زمان آن رسیده است که بخواهید تعدادی از آن ها را پاک سازی نمایید . امروز می خواهیم به نحوه حذف حساب های کاربری در ویندوز بپردازیم .
نکته : اگر شما یک حساب کاربری را که به صورت  hidden یا پنهان باشد را بخواهید حذف کنید  شما قادر به حذف آن نخواهید بود به دلیل این که حساب ها به صورت کامل پنهان هستند . شما باید این حساب ها را از حالت پنهان خارج کرده و سپس به حذف آن ها بپردازید . همچنین شما باید به حسابی وارد شوید که دسترسی مدیریت یا به عبارتی administrative privileges داشته باشد تا بتوانید حساب های کاربری را حذف نمایید . شما از طریق حساب های کاربری استاندارد و معمولی نمی توانید حساب های کاربری دیگر را حذف نمایید .

مرحله اول : از اطلاعات کاربر در صورت نیاز نسخه پشتیبان تهیه نمایید .
پروسه حذف یک حساب کاربری کار چندان پیچیده ای نیست . اما اگر بخواهید بعد ها به آن حساب نیاز پیدا کنید شاید بخواهید از فایل ها و تنظیمات این حساب ها یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید . تنظیمات هر حساب و اطلاعات آن در مسیر درایو C در پوشه ای با نام حساب کاربری قرار دارد . قبل از حذف حساب از پوشه کاربر در مکان دیگر یا یک فضای ذخیره سازی خارجی  یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید . این امر در ویندوز 8 و 10 بسیار حائز اهمیت است به دلیل این که هیچ گزینه ای برای پشتیبان گیری از اطلاعات در زمان حذف حساب کاربری در اختیار شما قرار نخواهد گرفت .
در ویندوز 7 شما با گزینه ای مواجه می شوید که قبل از حذف حساب می توانید تعدادی از فایل ها ( نه همه فایل ها ) را نگه دارید . اما بهتر است که قبل از حذف حساب به صورت دستی از اطلاعات و تنظیمات کاربرنسخه پشتیبان تهیه بفرمایید و در ویندوز 7 نیز به این گزینه توجه ای نداشته باشید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 1

حذف یک حساب کاربری در ویندوز 8 و یا 10
برای حذف یک حساب کاربری در ویندوز 8 و یا 10 در منوی Start بر روی گزینه Settings ( آیکون چرخ دنده ) کلیک نمایید .
نکته : روند طی شدن این مراحل در ویندوز 8 یکسان است . اما برای دسترسی به لیست کاربران به منظور مدیریت و حذف آن ها در منوی Start عبارت  user accounts را تایپ کرده و سپس گزینه Add, delete, and manage other user accounts را انتخاب نمایید . تنها تفاوت بین ویندوز 8 و 10 در همین جا خاتمه می یابد و شما مابقی مراحل را طبق آموزش ارائه شده طی نمایید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 2

در پنچره Settings بر روی گزینه Accounts کلیک نمایید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 3

سپس در صفحه  Accounts در پنل سمت چپ بر روی گزینه Family & other users کلیک نمایید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 4

سپس در پنل سمت راست صفحه Accounts به پایین آمده تا به قسمت  Other users برسید . در این قسمت لیست کاربران را مشاهده خواهید کرد . بر روی حساب کاربری که می خواهید آن را حذف نمایید کلیک کنید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 5

سپس بر روی گزینه Remove کلیک نمایید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 6

از شما سوال پرسیده خواهد شد که در صورت حذف حساب تمامی اطلاعات و تنظیمات حساب پاک خواهد شد آیا از انجام این کار مطمئن هستید یا خیر . همانطور که قبلا هم اشاره کردیم بهتر است که قبل از انجام این مراحل از اطلاعات و تنظیمات حساب کاربری نسخه پشتیبان تهییه نمایید . در صورت اطمینان از حذف حساب بر روی گزینه Delete account and data کلیک نمایید تا حساب و همچنین اطلاعات مربوط به آن حساب حذف شود .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 7

زمانی که روند حذف حساب کاربری به پایان رسید حساب مورد نظر دیگر درlogin screen به نمایش در نخواهد آمد .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 8

حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7
اگر از ویندوز 7 استفاده می نمایید مطمئن شوید که وارد حسابی شوید که دسترسی مدیریت یا administrative privileges داشته باشد .
برای حذف یک حساب کاربری در نوار جستجو در منوی Start عبارت user accounts را تایپ کرده و بر روی گزینه User Accounts که در اول نتایج جستجو ظاهر می شود کلیک نمایید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 9

سپس در پنچره  Make changes to your user account  بر روی گزینه Manage another account کلیک نمایید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 10

در صفحه  Choose the account you would like to change بر روی حساب کاربری که خواهان حذف آن هستید کلیک نمایید

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 11

سپس گزینه Delete the account را انتخاب نمایید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 12

شما در این مرحله با گزینه ای روبرو خواهید شد ( Keep Files ) که به شما این امکان را می دهد که بتوانید یکسری از فایل های مربوط به حساب کاربری را نگه دارید . همانطور که قبلا اشاره کردیم بهتر است که از این فایل ها به صورت دستی نسخه پشتیبان تهیه کنید و به این گزینه استناد نکنید . به این دلیل که با استفاده از این گزینه تمامی فایل ها و تنظیمات نگه داشته نمی شوند .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 13

در مرحله بعد در قسمت تایید حذف حساب کاربری بر روی گزینه Delete Account کلیک نمایید

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 14

اگر شما در مرحله قبل گزینه keep files را انتخاب کرده باشید . فایل های مربوط به حساب کاربری قبل از حذف حساب منتقل می شوند

 

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 15

در این مرحله شما مجدد به صفحه Choose the account you would like to change باز خواهید گشت و مشاهده خواهید که حساب کاربری مورد نظر شما در این قسمت دیده نمی شود . پنچره مربوطه را ببندید .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 16

اگر گزینه keep files را انتخاب کرده بوده اید . این فایل ها در یک پوشه بر روی صفحه دسکتاپ ذخیره می شوند .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 17

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم تمامی پوشه ها و فایل ها در این روش نسخه پشتیبان تهیه نمی شود و فقط آیتم هایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید نگهداری می شوند .

آموزش حذف یک حساب کاربری در ویندوز 7 8 و10 18

زمانی که کار شما به اتمام رسید حساب های کاربری حذف شده دیگر در login screen نشان داده نخواهند شد .