اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این مطلب با ترفند بسیار حالبی در خدمت شما هستیم. با این ترفند می توانید خطاهایی را که در ویندوز دریافت می کنید و قابل انتخاب نیست را هم انتخاب و هم کپی بگیرید.

 

در برخی اوقات ما با ارور هایی در ویندوز مواجه میشویم که برای حل آنها نیاز است که متن آنها را انتخاب و کپی کنیم و یا میخواهیم اطلاعاتی در مورد منو و متن های مختلف یک نرم افزار بدست آوریم اما متاسفانه این متن ها براحتی در دسترس نیستند و یا کپی نمیشود، برای انجام سریع اینکار در این پست انزل وب یک روش فوق العاده آسان را آموزش می دهیم.

چگونه متن پیغام ، ارور و قسمت های مختلفت ویندوز را انتخاب و کپی کنیم ؟

How to Copy Text Straight From a Windows Dialog Box

ما قبلا در انزل وب آموزش دانلود و ذخیره کردن متن،صوت،ویدیو و عکسی که کپی و انتخاب نمیشوند برای مرورگرهای وب متشر کردیم اما اینبار قصد داریم شیوه دسترسی به متن هایی که به سختی در ویندوز انتخاب میشوند را آموزش دهیم.

نرم افزاری که در ادامه معرفی میکنیم یک نرم افزار پرتابل و فوق العاده کم حجم است که در اکثر ویندوز ها مثل ویندوز ۷ ، ۸ ، ۸٫۱ و ویندوز ۱۰ براحتی قابل اجرا است.

برای انجام اینکار ما از نرم افزار رایگان Textify که تنها ۷۲ کیلوبایت حجم دارد استفاده میکنیم.

پس از دانلود فایل زیپ و اجرا فایل Textify.exe پنجره کوچکی نمایش داده میشود.

در حالت پیشفرض برنامه با گرفتن کلید Shift کیبورد و فشردن همزمان دکمه وسط ( اسکرول ) موس فعال میشود به علاوه اینکه شما میتوانید باز زدن تیک کلید های دیگر مثل ctrl و alt نیز کلید های ترکیبی فعال سازی برنامه را تغییر دهید. برای عوض کردن دکمه ای که باید بر روی موس فشرده شود (کلیک چپ یا راست) نیز میتوانید از منو باز شو آن را تعین کنید.

 

پس از تعیین کلید های میانبر بر روی apply کلیک کنید.

خب برای گرفتن متن پیغام یا بخش های دیگر در ویندوز تنها کافیست نشانگر موس را بر روی متن مورد نظر قرار دهید و کلید ترکیبی را فشار دهید تا متن مورد در یک کادر کوچک به شما نمایش داده شود، این متن براحتی قابل انتخاب و کپی کردن است.

 

anzalweb