اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش همانطور که از عنوان پیداست می خواهیم نحوه غیرفعال کردن گزینه نمایش رمز عبور را در صفحه Login ویندوز 10 به شما آموزش دهیم.

 

در صفحه Login ویندوز 10 مایکروسافت دکمه نمایش رمز عبور را قرار داده است . زمانی که شما رمز عبور را وارد می کنید می توانید با فشردن این دکمه رمز عبور خود را مشاهده نمایید . این ویژگی در بعضی مواقع بسیار مفید واقع می شود و احتمال این که با زدن رمز عبور اشتباه به دفعات متعدد حساب شما قفل شود را به حداقل می رساند . اما اگر نگران این هستید که کسی پنهانی و زمانی که حواس شما نیست رمز عبور شما را مشاهده و پیدا کند می توانید به سادگی این ویژگی را غیر فعال نمایید .

چگونه گزینه نمایش رمز عبور را در صفحه Login ویندوز غیر فعال نماییم 1

در منوی استارت عبارت Local Group Policy را تایپ کرده و برای ویرایش این قسمت , آن را اجرا نمایید .
در پنل سمت چپ این قسمت به مسیر زیر بروید .
Computer Configuration / Administrative Templates / Windows Components / Credential User Interface
در قسمت راست پنجره مورد نظر , بر روی تنظیمات Do not display the password reveal button دوبار کلیک نمایید و گزینه Enable را انتخاب کرده و با کلیک بر روی گزینه OK تغییرات را ذخیره نمایید .

چگونه گزینه نمایش رمز عبور را در صفحه Login ویندوز غیر فعال نماییم 2

این تغییرات بدون نیاز به ریبوت کردن سیستم اعمال می شوند . در نوبت بعدی که به صفحه login بروید شما دیگر گزینه نمایش رمز عبور را مشاهده نخواهید کرد . غیر فعال کردن این گزینه باعث می شود که مجدد دکمه نمایش رمز عبور به صفحه login اضافه شود.

چگونه گزینه نمایش رمز عبور را در صفحه Login ویندوز غیر فعال نماییم 3

اگز از نسخه ویندوز 10 Home استفاده می نمایید . این نسخه از ویژگی Group Policy  پشتیبانی نمی کند . شما می توانید از قسمت رجیستری این کار را انجام دهید .
در منوی استارت عبارت regedit را تایپ کرده و با انتخاب آن به قسمت ویرایش رجیستری بروید . سپس به مسیر زیر بروید .
HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows\CredUI
اگر شما در شاخه Windows گزینه CredUI را مشاهده نمی کنید می توانید یک new Key دقیقا با همین اسم بسازید . سپس در قسمت راست بعد از انتخاب CredUI یک DWORD32 را بسازید و اسم آن را DisablePasswordReveal قرار داده و مقدار آن را 1 تعیین کنید . عدد 1 به معنی فعال کردن تنظیمات است

چگونه گزینه نمایش رمز عبور را در صفحه Login ویندوز غیر فعال نماییم 4

این نکته را در نظر داشته باشید که غیر فعال کردن نمایش رمز عبور فقط در صفحه Login اعمال نمی شود و در مرورگر Edge و Internet Explorer  نیز دکمه نمایش رمز عبور غیر فعال می شود .

 

 

asarayan