اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

با یکی از جذاب ترین آموزش های ویندوز در خدمت شما هستیم. در این آموزش شما قادر خواهید بود تا از ورود کاربران به ویندوز از طریق ایمیل با خبر شوید.

 

برنامه ای با عنوان SendEmail وجود دارد که به شما این امکان را میدهد بتوانید با استفاده از یکسری از تنظیمات ورود و خروج کاربران را مشاهده کنید .  این نرم افزار کم حجم و پروتابل است و برای ارسال ایمیل از طریق ویندوز ، طراحی شده است. دقت داشته باشید که نسخه ی TLS supported  را که در سایت مرجع مشخص شده را دانلود کنید.

1. ابتدا نرم افزار را از طریق این لینک دانلود و نصب کنید .

1 آموزش نرم افزار SendEmail

2. محتویات پوشه را در محلی مناسب ذخیره کنید . می توانید بر روی دسکتاپ ذخیره کنید .

2 آموزش نرم افزار SendEmail

3. حالا باید برای استفاده از نرم افزار از Task Scheduler کمک بگیرید .(آموزش استفاده از نرم افزار : اجرای برنامه دلخواه در زمان مشخص شده در ویندوز 7) در مرحله بعد ، از بخش جست وجو یا search در منوی استارت ، Task Scheduler را تایپ کنید و آن را باز کنید.

3 آموزش نرم افزار SendEmail

4. بعد از باز کردن این بخش ، روی گزینه Create Task که در سمت راست قرار دارد کلیک کنید.

4 آموزش نرم افزار SendEmail

5.با کلیک روی این بخش ، می توانید عنوان و جزییات ارسال ایمیل را مشخص کنید.نام کاری که می خواهید انجام دهید( مثلا ایمیل ورود به ویندوز ) و توضیحات مربوطه را وارد کنید و سپس گزینه ی Run whether the user is logged on or not را نیز انتخاب کنید.

5 آموزش نرم افزار SendEmail

6. بعد از انجام مراحل گفته شده ، تغییرات را ذخیره نکنید و ابتدا وارد تب بعدی یعنی Triggers شوید. در این جا New را انتخاب کنید.در پنجره ای که تحت عنوان New Trigger می بینید ، به ترتیب گزینه ی At log on از منوی کشویی در قسمت Begin the task ، و نهایتا Any user را انتخاب کنید. وقتی مراحل گفته شده را انجام دادید ، روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

6 آموزش نرم افزار SendEmail

7 آموزش نرم افزار SendEmail

 7. در تب بعدی ، یعنی تب Actions ، مشابه مرحله قبل گزینه New را انتخاب کنید. در پنجره ی New Action که مشاهده می کنید ، در بخش Program or Script ، مسیر اپلیکیشن SendEmail  ( جایی که برنامه ذخیره شده است) را مشخص کنید.

در بخش بعدی یعنی Add arguments ، کامند زیر را وارد نمایید.

-f yourEmail@gmail.com -t yourEmail@gmail.com -xu yourEmail@gmail.com -xp PASSWORD -s smtp.gmail.com:587 -o tls=yes -u “System Login Activity” -m “A user logged into your system!”

در صورتی که از سرور ایمیل دیگری استفاده می کنید ، عدد پورت و آدرس سرور SMTP را تغییر دهید.

8 آموزش نرم افزار SendEmail

در ادامه بخش های موجود در کامند و معنای آن ها را توضیح می دهیم:

-f  – From email address (ایمیل فرستنده)

-t – To email address( ایمیل گیرنده)

-xu – Username(نام کاربری)

-xp – Email account password( رمز عبور ایمیل)

-s – SMTP server address with port number ( آدرس سرور و شماره پورت)

-u – Email subject ( عنوان ایمیل)

-m – Email body (محتوای ایمیل)

بعد از اتمام مراحل گفته شده ، روی OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

در صورتی که مراحل گفته شده را کامل انجام داده باشید ، پنجره ی Create Task به صورت زیر خواهد بود:

9 آموزش نرم افزار SendEmail

اگر می خواهید عملیات زیر را روی لپ تاپ انجام دهید ، گزینه Start the task only if the computer is on AC power را که قبلا انتخاب شده است ، غیرفعال کنید تا در صورت اتصال به باتری نیز این عمیلات انجام شود.

نهایتا روی OK کلیک کنید.

10 آموزش نرم افزار SendEmail

 کار تمام است و نیاز به تنظیمات بیشتری ندارید . اگر تنظیمات ایمیل مربوط به مرحله 7 را درست انجام داده باشید مشکلی بوجود نخواهد آمد .

 

asarayan