اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش جالب شما می توانید در محیط ویندوز و بدون هیچ گونه نرم افزاری به اکانت اف تی پی سرور خود وصل شده و تبادل اطلاعات کنید.

 

چگونگی دسترسی به سرور FTP از طریق File Explorer

صفحه مدیریت فایل ها (Windows file manager) در ویندوز 8 و 10 به نام File Explorer و در ویندوز 7 به نام Windows Explorer شناخته می شود که این صفحه به شما اجازه وصل شدن به سرور اف تی پی را می دهد .

برای وصل شدن به سرو FTP صفحه File Explorer را باز کنید بر روی “This PC” کلیک کرده ، در پنجره سمت راست راست کلیک کنید و گزینه “Add a network location” را انتخاب کنید .

طریقه وصل شدن به سرورهای FTP در ویندوز 2

از طریق صفحه ای که باز شد قسمت “Choose a custom network location” را انتخاب کنید .

طریقه وصل شدن به سرورهای FTP در ویندوز 3

در قسمت “Specify the location of your website” در جای خالی آدرس سرور FTP مورد نظرتان را وارد کنید .

برای مثال سرور FTP مایکروسافت ، ftp.microsoft.com می باشد ، پس ما آدرس ftp://ftp.microsoft.com را برای اینکه به سرور خاصی می خواهیم وصل شویم وارد کردیم .

طریقه وصل شدن به سرورهای FTP در ویندوز 4

اگر شما نام کاربری و رمز عبور ندارید ، شما در اغلب موارد می توانید تیک گزینه “Log on anonymously” را بزنید و بدون رمز عبور و نام کاربری وارد سرور شوید . این کار به شما اجازه دسترسی محدودی را به سرور می دهد ، به طور کلی شما می توانید فایل هایی که در دسترس عموم قرار گرفته است را دانلود کنید اما نمی توانید فایلی آپلود کنید .

اگر دارای نام کاربری و رمز عبور هستید باید نام کاربری خود را در این قسمت وارد کنید و زمانی که برای اولین بار به سرور متصل می شوید باید رمز عبور خود را هم وارد کنید .

طریقه وصل شدن به سرورهای FTP در ویندوز 5

هم اکنون از شما خواسته می شود تا نامی را برای محل شبکه (network location) انتخاب کنید . هر نامی که دوست دارید را وارد کنید با این نام سرور FTP شما با همان نام نشان داده می شود و این به شما کمک می کند که دقیقا به کدام سرور می خواهید متصل شوید .

طریقه وصل شدن به سرورهای FTP در ویندوز 6

بعد از اتمام کارهای بالا درصفحه This PC ، سرور FTP در زیر قسمت “Network locations” نشان داده می شود . دانلود و آپلود فایل ها را از طریق کپی/الحاق (copying\pasting) کردن آنها در این پوشه انجام دهید .

طریقه وصل شدن به سرورهای FTP در ویندوز 7

 

asarayan