اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش شما خواهید توانست تا قبل از تغییر ویندوز و فرمت کردن آن , از درایور های نصب شده ، یک بکاپ بگیرید.

آموزش بکاپ گرفتن از درایورهای لپ تاپ

یکی از بهترین نرم افزارها برای پشتیبان گرفتن DriverMax می باشد.  DriverMax یک ابزار جدید برای پیدا کردن و دریافت آخرین به روز رسانی درایور برای کامپیوتر شما می باشد. دیگر نیازی به جستجوی درایور در دیسک ها یا اینترنت ندارید و نیازی نیست سی دی نصب های مختلفی را یکی پس از دیگری امتحان کنید.(لینک دانلود )
شما می توانید تمام درایورهای فعلی خود و یا فقط آن هایی که به خوبی کار می کنند را بصورت یک فایل فشرده در آورده و پس از نصب ویندوز آن ها را در یک محل مشخص داشته باشید. در بسیاری از موارد، کند شدن اجرای ویندوز به دلیل استفاده از درایورهای معیوب است.
توسط این نرم افزار می توانید تمامی درایورها در کمتر از 5 دقیقه در جای خود قرار می گیرند. قابلیت Driver Restore به شما امکان نصب تمامی درایورهایی که قبلا خروجی گرفته اید را می دهد. کل این عملیات ممکن است تا 5 الی 10 دقیقه طول بکشد. DriverMax  فقط بر روی نسخه های 32 و 64 بیتی سرویس پک های مختلف ویندوز 7، ویندوز ویستا، ویندوز ایکس پی و ویندوز 2003 کار می کند و دانلود درایور فقط برای کاربران ویندوز 7، ویندوز ویستا و ویندوز ایکس پی در دسترس است.سایتهای فارسی نیز این برنامه را به صورت رایگان جهت دانلود قرار داده اند که می توانید به غیر از منبع اصلی از وب سایتهای ایرانی نیز کمک بگیرید .

بعد از دانلود و نصب برنامه را اجرا کنید .  همانطور که مشاهده می کنید از بخش های مختلفی DriverMax تشکیل شده است .
در سربرگ Driver Update لیست درایورهای سخت افزاری شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت داستن نسخه جدید به صورت لیست نرم افزاردرایورها را لیست می کند که برای انجام اینکار در ادامه نرم افزار دیگری را معرفی میکنم.

1 چطور قبل از فرمت کردن ویندوز نوت بوک از درایورهای نصب شده بکاپ بگیریم

بر روی سربرگ Backup کلیک کنید . دو گزینه در این بخش قرار داده شده است . با انتخاب گزینه اول از درایورها و تنظیمات سیستمی یک نقطه بازیابی (قابل بازگشت ) گرفته می شود تا در صورتیکه با مشکل مواجه شدید همانند ویندوز بتوانید از طریق این نقطه بازیابی اطلاعات را باز گردانید . البته فقط درایو و تنظیمات سیستمی
اما گزینه Create driver backup archive فقط برای پشتیبان گرفتن از درایورها ایجاد شده است . این گزینه را انتخاب کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .

2 چطور قبل از فرمت کردن ویندوز نوت بوک از درایورهای نصب شده بکاپ بگیریم

در پنجره بعدی لیست درایورهای نصب شده نمایش داده می شود . هر کدام را که می خواهید در پشتیبان گرفته شده قرار داده شود چک باکس آن را فعال کنید .  پیشنهاد میکنم از گزینه Select all استفاده کنید .

3 چطور قبل از فرمت کردن ویندوز نوت بوک از درایورهای نصب شده بکاپ بگیریم

در پایان بر روی کلید Backup کلیک کنید .

4 چطور قبل از فرمت کردن ویندوز نوت بوک از درایورهای نصب شده بکاپ بگیریم

برنامه همانطور که مشاهده می کنید به صورت اتوماتیک از درایورها پشتیبان تهیه می کنید .حالا چگونه پشتیبان گرفته شده را بعد از حذف ویندوز برگردانیم ؟یکی از نقاط ضعف این نرم افزار اجازه ندادن به کاربر برای ذخیره محل پشتیبان گرفته شده می باشد به همین دلیل بهتر است ابتدا نرم افزار را در محلی به غیر از ویندوز C که سیستم عامل بر روی آن نصب شده است نصب کنید . بسیار خوب بر روی کلید Restore کلیک کنید .
4 گزینه نمایش داده می شود. گزینه Restore from a previously created backup را انتخاب کرده و بر روی کلید Next کلیک کنید .

6 چطور قبل از فرمت کردن ویندوز نوت بوک از درایورهای نصب شده بکاپ بگیریم

در مرحله بعدی تاریخ پشتیبان گرفته شده نمایش داده می شود . پشتیبان را از طریق انتخاب چک باکس فعال و بر روی کلید Next کلیک کنید .

7 چطور قبل از فرمت کردن ویندوز نوت بوک از درایورهای نصب شده بکاپ بگیریم

همانطور که مشاهده می کنید درایورهای پشتیبان گرفته شده لیست شده اند . هر کدام را که می خواهید انتخاب کرده و بر روی کلید Restore کلیک کنید.

8 چطور قبل از فرمت کردن ویندوز نوت بوک از درایورهای نصب شده بکاپ بگیریم

بروزرسانی رسانی درایورهای لپ تاپ
برنامه قبلی نیز دارای قابلیت بروزرسانی بود اما بهترین گزینه Talent می باشد . Driver Talent نرم افزاری رایگان که به شما کمک می کند تا بتوانید در هر لحظه با بیشترین سرعت و به راحت ترین روش ممکن نسخه جدید درایور های سخت افزارهایتان از جمله پرینترها، اسکنرها، کیبورد، ماوس، مانیتور، مودم و… را به نسخه جدیدتری بروز رسانی کنید. درایورهای قدیمی باعث ایجاد کندی در عملکرد سیستم خواهند شد و شما با به روز رسانی این درایورها سرعت و عملکرد هر قطعه رو بهبود خواهید بخشید.
Driver Talent قادر است با به روز رسانی خودکار و سرعت بسیار بالا در بین تمامی سخت افزارهای نصب شده در ویندوز جستجو کند و دانلود درایور مورد نظر را از طریق اینترنت فراهم سازد.
کار با این نرم افزار بسیار ساده است . ابتدا نرم افزار را از اینترنت دانلود و نصب کنید . (لینک دانلود)

بعد از اجرا همانطور که مشاهده می کنید لیست درایورهایی که بر روی سیستم شما نصب هستند اما بروز نیستند نمایش داده می شود . کافیست چک باکس درایورها را انتخاب کرده و بر روی کلید Start کلیک کنید . به همین سادگی . شما می توانید بعد از بروز رسانی آبدیت جدید را حذف کنید . البته در صورتیکه مشکلی وجود داشته باشد

5 چطور قبل از فرمت کردن ویندوز نوت بوک از درایورهای نصب شده بکاپ بگیریم

 

asarayan