اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش می خواهیم ترفندی را برای شما بیان کنیم که می توانید سرعت بارگذاری و نمایش پوشه های کند ویندوز را بالا ببرید.

 

چرا لود بعضی از پوشه ها در ویندوز کند انجام میشود ؟

این مشکل اغلب به خاطر قابلیت پیشفرض تشخیص خودکار نوع داده های موجود در یک پوشه (Automatic Folder) توسط ویندوز اکسپلورر (Windows Explorer) صورت میگیرد ، در برخی اوقات این قابلیت بسیار مفید است و به طور مثال ویندوز میتواند در پوشه های با حجم کوچک متوجه شود که اکثر فایل های این پوشه عکس هستند و باید برای آنها تصاویر بنداگشتی ایجاد شود و بهترین نحوه نمایش تصاویر در یک پوشه انتخاب می گردد.

 

اما در صورتی که تعداد فایل ها با فرمت های مختلف و زیر پوشه های یک پوشه مثل پوشه Download بالا است این قابلیت ممکن است دارای باگ هایی باشد که حتی در پر سرعترین کامپیوتر ها با رم و پردازشگر قوی نیز نیاز به ۱۰ الی ۱۵ ثانیه در بهترین حالت به پردازش پوشه زمان نیاز داشته باشد و در سیستم های ضعیف تر نیز کامپیوتر برای مدتی هنگ کند.

 

چگونه نحوه نمایش بهینه پوشه های ویندوز را برای بالا بردن سرعت تغییر دهیم ؟

جهت رفع این مشکل شما باید تنظمیات پیشفرض folder optimizations پوشه مورد نظر را تغییر دهید ، برای اینکار ابتدا بر روی پوشه مورد نظر کلیک راست و گزینه Properties انتخاب کنید.

سپس از پنجره باز شده تب Customize را اانتخاب نمایید.

چگونه نحوه نمایش بهینه پوشه های ویندوز را برای بالا بردن سرعت تغییر دهیم ؟

در این تب بر روی منو Optimize this folder for: کلیک و گزینه General items را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه فایل های موجود در این پوشه به عنوان فایل های عمومی بدون پیشفرض خاص در نظر گرفته میشوند که باعث افزایش سرعت لود این پوشه میگردد.

چگونه سرعت لود و نمایش فولدرهای کند ویندوز را بالا ببریم ؟ How to Speed Up a Windows Folder that Loads Very Slowly

همچنین برای اعمال این تظیم برای همه زیر پوشه های موجود این پوشه تیک گزینه Also apply this template to all subfolders موجد در پایین منو را هم بزنید.

چگونه نحوه نمایش بهینه پوشه های ویندوز را برای بالا بردن سرعت تغییر دهیم ؟

ابتدا بر روی دکمه Apply و سپس OK این پنجره کلیک کنید.

چگونه نحوه نمایش بهینه پوشه های ویندوز را برای بالا بردن سرعت تغییر دهیم ؟

در نهایت وارد پوشه شوید و دکمه F5 کیبورد را برای رفش پوشه بزنید ، حالا باید فایل ها و زیر پوشه های موجود در فولدر مورد نظر شما بسیار سریعتر از قبل نمایش داده شوند.

 

anzalweb