اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پوشه موقت ویندوز می تواند فضای بسیار زیادی را اشغال کند شما می توانید آنرا به درایو دیگری که فضای آزاد زیاد دارد منتقل کنید.

آموزش انتقال فایل های موقت ویندوز به درایو دیگر

بر روی استارت کلیک کنید و کلمه “system” را تایپ کنید ، و بر روی Enter  یا بر روی نتیجه بدست آمده کلیک کنید .

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 2

در پنجره System ، بر روی “Advanced system settings” کلیک کنید .

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 3

در پنجره System Properties ، در قسمت زبانه “Advanced” بر روی دکمه “Environmental Variables” کلیک کنید .

 

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 4

در پنجره Environmental Variables ، قسمت بالای متغیر های کاربر را نشان می دهد . دو تا از متغیر ها (TEMP و TMP) توسط ویندوز و دیگر برنامه ها برای ذخیره کردن فایل ها در پوشه ای موقت نگهداری می شود . توجه داشته باشید این متغیرها برای هر کاربری که با نام خود وارد رایانه می شود خاص هستند ، پس اگر چندین اکانت مختلف در ویندوز دارید  شما باید وارد هر کدام از اکانت ها شده و این تغییرات را برای هر کدام از اکانت ها اعمال کنید . گزینه TEMP variable را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Edit کلیک کنید .

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 5

در پنجره Edit User Variable ، مسیر جدید برای پوشه TEMP در قسمت “Variable value” تایپ کنید . متناوباً ، شما می توانید بر روی دکمه “Browse Directory” کلیک کنید تا به محل مورد نظر دسترسی داسته باشید . اگر از روش مرورگر استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که پوشه TEMP را در محلی که می خواهید ساخته و سپس آن را انتخاب کنید . هنگامی که محل مورد نظر انتخاب می کنید بر روی “OK” کلیک کنید .

چگونه پوشه های موقت ویندوز را به درایو دیگری منتقل کنیم 6

حال ، باید دوباره به عقب بازگشته و تمام مراحل بالا را برای متغیر TMP  انجام داده و محل جدیدی را برای آن انتخاب کنید . زمانی که کار شما تمام شد می توانید پنجره های Environmental Variables و System Properties را ببندید . شما باید سیستم خود را مجددآً راه اندازی نمایید تا ویندوز از محل هایی که برای پوشه های موقت تعیین کرده اید استفاده کند . برای اینکه مطمئن شوید که تغییراتی که انجام داده اید ذخیره شده اند می توانید به پنجره   Environmental Variables بازگشته و ببینید محل جدیدی که انتخاب کرده اید در لیست آمده باشد .