اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

گاهی اوقات بعضی از ویژگی های خوب باعث دردسر و ضرر های جبران ناپذیری می شود مثلاً قابلیت ذخیره پسورد در مرورگر گوگل کروم.

ظاهراً قابلیت بسیار خوبی است چرا که افراد بدون اینکه نام کاربری و رمز عبود خود را در سایت خاصی بخواهند هر روز وارد کنند می توانند با استفاده از این قابلیت وارد ناحیه کاربری مورد نظر شوند.

ولی اگر بخواهیم از زاویه دیگری به این قضیه نگاه کنیم می بینیم که اگر فردی فقط برای چند دقیقه به سیستم شما دسترسی پیدا کند براحتی می تواند پسورد یا رمز عبود شما را بدست آورد !

برای حل این مشکل و دغدغه پیشنهاد می شود از ذخیره پسورد در مرورگر گوگل کروم جلوگیری شود.

 

غیرفعال کردن ذخیره رمزها
1 ـ مرورگر کروم را اجرا کرده از بالا سمت راست روی منوی اصلی که با آیکونی شامل سه خط افقی به‌نمایش درآمده است، کلیک کنید.

 

2 ـ گزینه‌ Settings را کلیک کرده و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.

 

3 ـ علامت چک‌مارک کنار عبارت Offer to save your web passwords را غیرفعال کنید تا کروم درخصوص ذخیره نام کاربری و رمزهای عبور از شما سوال نکند.

 

 ذخیره رمزها در کروم, تنظیمات مرورگر کروم

 

حذف رمزهای ذخیره شده
1 ـ همانند روش قبل از منوی اصلی مرورگر به بخش تنظیمات بروید و در کادر جستجو عبارت manage password را وارد کنید.

 

2 ـ روی لینک Manage Passwords کلیک کرده و در فهرست به‌نمایش درآمده با انتخاب هریک از گزینه‌های موجود و کلیک روی آیکون حذف، اطلاعات ذخیره شده در مرورگر را حذف کنید.

 

 ذخیره رمزها در کروم, تنظیمات مرورگر کروم