اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شاید شما هم مانند من بوک مارک های زیادی در فایرفاکس ایجاد کرده باشید که اکنون دیگر وقت مرتب کردن آن باشد.

امروز با افزونه ای که به شما معرفی می شود می توانید این بوک مارک ها را در فایرفاکس بصورت خودکار و اتومات به یک شکل منظم دربیاورید.

چینش اتومات بوک مارک ها در فایرفاکس

Bookmark Sorter یک افزونه کاربردی و مخصوص مرورگر فایرفاکس است که در بین رقیبان خود از امکانات بیشتر و بهتری بهره می برد. به کمک این افزونه به راحتی می توانید بوک مارک های مرورگر خود را مرتب نمایید.

در ادامه با این افزونه بیشتر آشنا می شویم.

این افزونه با یک منوی UI کاربردی به شما امکان مرتب کردن بوک مارک ها به کمک ایجاد قانون های مخصوصی را می دهد. این افزونه به طور خودکار بوک مارک ها را اسکن کرده و با توجه به قوانین تعیین شده توسط شما، آن ها را سازمان دهی می کند.

به کمک لینک زیر، این افزونه را دریافت و بر روی فایرفاکس نصب نمایید. سپس مرورگر را ریستارت نمایید. آیکون مربوط به افزونه در کنار نوار جست و جوی مرورگر قرار می گیرد. منوی این افزونه مطابق شکل زیر شامل سه پنل می شود؛ پنل اول شامل تمام بوک مارک های شما می شود که در پوشه هایی سازمان دهی شده اند. در پنل دوم تمامی بوک مارک های پوشه انتخاب شده نمایش داده می شوند و امکان جابجا کردن تکی و جمعی آن ها وجود دارد.

bookmark-sorter1

پنل پایانی جاییست که اوج خلاقیت و کاربرد این افزونه نمایان می گردد؛ در این بخش می توانید قوانینی را ایجاد، حذف و ذخیره نمایید تا از آن ها جهت سازماندهی خودکار بوک مارک ها استفاده کنید.

قوانین بدین شکل عمل می کنند که باید عبارت خاصی را در بخش Rule قرار داده و مکان قرارگیری بوک مارک را با توحه به عبارت مشخص نمایید. با ذخیره این قانون، افزونه به طور خودکار بوک مارک های جدید را اسکن کرده و آن ها را سازمان دهی می کند.

این افزونه را می توانید از این لینک دریافت نمایید.

در  آخر با این همه ولی باز هم چینش دستی خیلی بهتر خواهد بود !

موفق باشید.