اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش می خواهیم نحوه بازیابی تب ( TAb) های بسته شده در مرورگرهای فایرفاکس (Firefox) و گوگل کروم (Google Chrome) بیان کنیم.

 

مرورگر Chrome
برای باز شدن زبانه ها به صورت اتوماتیک در مرورگر کروم همان طوری که آخرین بار از آن استفاده کرده اید , مرورگر خود را باز کرده بر روی دکمه منوی مرورگر ( سه خط افقی در بالا سمت راست مرورگر ) کلیک کرده و گزینه Settings را انتخاب نمایید .

چگونگی بازیابی آخرین زبانه های بازدید شده در مرورگر Chrome و Firefox 1
صفحه Settings در یک زبانه جدید باز خواهد شد . در قسمت On startup گزینه Continue where you left off را انتخاب نمایید .

 

چگونگی بازیابی آخرین زبانه های بازدید شده در مرورگر Chrome و Firefox 2

تغییرات به صورت اتوماتیک ذخیره می شوند تنها کاری که باید انجام دهید بستن صفحه زبانه تظیمات است برای این کار بر روی علامت X در قسمت راست زبانه مورد نظر کلیک کنید تا زبانه بسته شود . می توانید برای این کار از فشردن همزمان کلید های Ctrl و W نیز استفاده نمایید .

چگونگی بازیابی آخرین زبانه های بازدید شده در مرورگر Chrome و Firefox 3

با انجام این کار زمانی که مرورگر خود را باز می نمایید دقیقا همانطوری که مرورگر را بسته اید مجدد شروع به کار می کند .

مرورگر فایرفاکس
مرورگر فایرفاکس نه تنها زبانه های آخرین باز دید شما را ذخیره می کند بلکه پنجره های آخرین بازدید شما را نیز ذخیره می کند . اگر چندین پنجره مجزا در مرورفایر فاکس باز باشد و اقدام به بستن مرورگر کنید با بازیابی آخرین بازدید تمام زبانه ها و پنجره های آخرین بازدید به صورت اتوماتیک باز خواهند شد . بر روی دکمه منوی مرورگر فایرفاکس کلیک نمایید ( سه خط افقی در سمت راست بالای مرورگر ) و از منوی باز شده گزینه Options را انتخاب نمایید .

 

چگونگی بازیابی آخرین زبانه های بازدید شده در مرورگر Chrome و Firefox 4

صفحه Options در یک زبانه جدید به نمایش در می آید . مطمئن شوید که صفحه General در زبانه Options فعال باشد ( کافیست آن را انتخاب نمایید ) در قسمت Startup از منوی کشویی روبروی عبارت When Firefox starts گزینه Show my windows and tabs from last time را انتخاب نمایید .

چگونگی بازیابی آخرین زبانه های بازدید شده در مرورگر Chrome و Firefox 5

تغییرات به صورت اتوماتیک ذخیره می شوند تنها کاری که باید انجام دهید بستن صفحه زبانه تظیمات است برای این کار بر روی علامت X در قسمت راست زبانه مورد نظر کلیک کنید تا زبانه بسته شود . می توانید برای این کار از فشردن همزمان کلید های Ctrl و W نیز استفاده نمایید
با انجام این کار هر زمان که مرورگر فایر فاکس خود را ببندید در استفاده بعدی از مرورگر دقیقا همانطور که آن را بسته اید شروع به فعالیت خواهد کرد . در آموزش های بعدی به نحوه انجام این کار در مرورگر های Opera , Internet Explorer و Microsoft Edge نیز خواهیم پرداخت .