اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ترفندهای جالب موتور جستجو گوگل

موتور جست و جوی Google را می توان به عنوان اولین انتخاب افرادی که برای اهداف متفاوت به دنبال موضوع و یا فایل هستند، دانست.

شرکت Google سعی کرده است با ارائه محصولات و امکانات متنوع  پاسخگوی نیازهای مردم باشد و از قابلیت چند زبانی برای ملل مختلف نیز پشتیبانی می کند.

تاکنون ترفند های زیادی را در رابطه با موتور جست و جوی Google  و یا برنامه های کاربردی ارائه شده این شرکت، شنیده اید. اما در این مطلب قصد داریم چند روش برای سرگرم شدن توسط این موتور جست و جو را مطرح کنیم.

شکل google

جست و جوی Chak Noris

وارد Google شوید و سپس عبارت Find Chak Noris  را تایپ کرد و بر روی دکمه I’m Feeling Lucky کلیک کنید. در صورتی که این گزینه را در مرورگر خود ندارید، بر روی دکمه Search کلیک کرده و سپس بر روی اولین لینک که در نتایج یافت شده، مشاهده می شود، کلیک کنید. پس از انجام یکی از روش های بالا عبارت زیر را مشاهده می کنید:

Google won’t search for Chuck Norris because it knows you don’t find Chuck Norris, he finds you.

جالب است که Google، قادر به یافتن Chak Noris نمی باشد. چراکه می داند شما Chak Noris را پیدا نمی کنید و  اوست که  شما را پیدا میکند! حال به نوار آدرس در مرورگر خود دقت کنید، همانطور که مشاده می کنید شما به آدرس http://www.nochucknorris.com ، انتقال داده شده اید. این آدرس یک صفحه ساختگی از Google  می باشد.

زمانی که عبارت Let it snow را تایپ می کنید با کمی صبر مشاهده می کنید که صفحه مرورگر خود، شروع به بارش برف می کند و با گذر زمان صفحه شروع به به یخ زدن میکند!

 Googleخود را برفی کنید!

وارد صفحه Google شده و سپس عبارت Let it snow را تایپ کرده و Enter کرده و یا بر روی  Search کلیک کنید. با کمی صبر مشاهده می کنید که صفحه مرورگر خود، شروع به بارش برف می کند و با گذر زمان صفجه شروع به به یخ زدن میکند!

Google خود را بر عکس کنید

بعد از اینکه وارد Google  شدید، عبارت Google را بصورت بر عکس( elgoog ) تایپ و بر روی دکمهI’m Feeling Lucky کلیک کنید صفحهGoogle  را بصورت برعکس خواهید بود و تمام  نوشته و گزینه ها و حتی لوگوی موجود در آن بر عکس شده است. این عمل بوسیله طراحی برعکس دامنه  http://elgoog.rb-hosting.de صورت گرفته است.

Google را به دور خود بچرخانید

وارد گوگل شوید ، سپس عبارت DO A BARREL ROLE را تایپ  کرده و دکمه  Enter یا گزینه Search را انتخاب کنید . با این عمل می بینید کهGoogle  ، تمام صفحه را یک دور کامل میچرخاند.

صفحه  Google  خود را به هم بریزید !

وارد گوگل شوید و عبارت Google Gravity را تایپ و بر روی دکمه I’m feeling lucky کلیک کنید.سپس با وارد کردن یک عبارت برای جستجو ، مشاهده می کنید که تمام  صفحه به هم می ریزد.

صفحه  Google  خود را کج کنید

عبارت askew را در Google تایپ و سپس Enter یا گزینه Search را انتخاب کنید. سپس مشاهده می کنید که صفحه جستجوی شما  مانند برج پیزا کج می شود.

ascii art یک هنر جالب می باشد که به منظور نمایش تصاویر،بواسطه حروف و اعداد می باشد .

Ascii art

در Google خود عبارت ascii art را تایپ کرده و گزینه Search را انتخاب کنید. همانطور که مشاهده میکنید، الگوی Google  نیز به حالت ascii art در می آید. ascii art یک هنر جالب می باشد که به منظور نمایش تصاویر، بواسطه حروف و اعداد می باشد .

اگر تغییری  را بعد از فشردن دکمه Search  مشاهده نکردید به آدر س زیر مشاهده کنید.

https://www.google.com/search?q=ascii+art

گافی در  Google

این گاف زمانی مشخص می شود که شما عبارت عبارت recursion را  در Google تایپ و آن را Search  کنید. سپس مشاهده می کنید که Google  با نمایش ?Did you mean recursion به شما همان عبارت تایپ شده را پیشنهاد می کند.

Pacman در لوگوی Google

این بازی که در  در لیست Google doodle قرار دارد را می توانید با مراجعه به آدرس www.google.com/pacman مشاهده کنید.

هک Google

اگر میخواهید بدانید گوگل زمانی که هک میشود به چه شکلی در می آید به  آدرس زیر مراجعه کنید.

http://www.google.com/webhp?hl=xx-hacker