اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش چگونگی نصب نرم افزار و برنامه های ویندوز 10 رو فلش (USB درایو) یا یک SD Card و همچنین انتقال برنامه ها به درایو دیگر را یاد خواهید گرفت.

 

چگونه برنامه ها را در ویندوز 10 در یک درایو دیگر و یا SD card نصب نماییم ؟
1 . SD card و یا فلش USB و یا هر فضای ذخیره سازی خارجی که قرار است به فضای پیش فرض نصب برنامه ها اختصاص داده شود را به لپ تاپ متصل کنید .

ویندوز 10 1

2 . از منوی  Start قسمت Settings را باز کنید .

ویندوز 10 2

3 . بر روی گزینه System کلیک کنید .

ویندوز 10 3

4 . بر روی گزینه Storage که در پنل سمت چپ قرار دارد کلیک کنید . سپس باید SD card و یا فضاهای ذخیره سازی دیگر را همراه با فضای ذخیره سازی داخلی خود مشاهده نمایید .

ویندوز 10 4

5 . SD card یا درایو مورد نظر را در قسمت Save locations و در زیر عبارت New apps will save to مشخص و انتخاب کنید .

ویندوز 10 5

6 . بر روی Apply کلیک کنید .
بعد از انجام مراحل بالا هر برنامه جدیدی که نصب کنید در صورت اتصال درایو خارجی شما بر روی آن نصب می شود . با این کار فضای ذخیره سازی داخلی خود را تا حد امکان خالی نگه می دارید . این نکته را هم توجه داشته باشید که اگر برنامه ای را در درایو خارجی خود نصب کنید بعد از قطع اتصال آن با دستگاه , دیگر برنامه شما اجرا نمی شود و شما مجدد باید درایو خارجی خود را متصل کنید .

چگونگی منتقل کردن برنامه ها به درایو دیگر
حال برنامه هایی که از قبل نصب کرده اید چه می شود ؟ خوشبختانه راهی برای انتقال آن ها از فضای داخلی به درایو خارجی وجود دارد .
1 . به مسیر Settings سپس به System و به قسمت Apps & features بروید .
2 . برنامه ای را که می خواهید آن را انتقال دهید انتخاب کنید .

ویندوز 10 7

3 . بر روی گزینه Move کلیک کرده و درایوی که می خواهید برنامه بر روی آن نصب شود را انتخاب کنید و سپس مجدد گزینه Move را انتخاب کنید .