اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در ویندوز 10 قابلیت همگام سازی مخصوص دارد که به شما کمک می کند تا با دیگر دستگاه هایی که دارای ویندوز 10 می باشند ، داده ها را همگام سازی کنید.

کنترل داده های همگام سازی شده در ویندوز 10

ویندوز این قابلیت را گاهی به طور پیش فرض فعال می کند و این ممکن است برای برخی کاربران آزاردهنده باشد . به این معنی که ویندوز به طور خودکار شروع به جمع آوری داده های و همگام سازی آنها می کند .

اگر شما بابت همگام سازی کردن ویندوز نگران حریم خصوصی خود می باشید ، یا این قابلیت شما را اذیت می کند ، می توانید این قابلیت را خاموش کنید . این هم روش انجام آن :

 

ویندوز چه چیزهایی را همگام سازی می کند ؟
در مورد اینکه ویندوز از چه نوع داده هایی برای همگام سازی استفاده می کند باید گفت که مخلوطی از همه نوع داده برای همگام سازی استفاده می شود . بعضی از آنها اطلاعاتی هستند که احتمالاً برای شما اهمیت ندارد که همگام سازی شوند ، اما ممکن است بعضی از داده ها برای شما مهم باشند . خوشبختانه ما می توانیم که چه نوع داده هایی را ویندوز همگام سازی نکند . در اینجا می توانید ببینید که ویندوز 10 چه داده هایی را برای همگام سازی مدیریت می کند .

تِم (Theme) : ویندوز 10، تم دسکتاپ شما را همگام سازی می کند ، که شامل رنگ نوار ابزار و عکس دسکتاپ می شود . به این معنی که شما می توانید به صورت خودکار سفارشی سازی های خود را بین دستگاه ها و رایانه هایی که استفاده می کنید ، اشتراک گذاری کنید .

تنظیمات مرورگر وب (Web Browser Settings) : ویندوز داده ها را از اینترنت و به وسیله مرورگر وب ، Microsoft Edge ذخیره می کند و آنها را با دیگر دستگاه ها همگام سازی می کند . آن داده ها شامل فُرم های ذخیره شده و بوک مارک ها می شود ، ولی اگر شما مایل به همگام سازی این داده ها نمی باشید می توانید آن را خاموش کنید .

رمز عبور ها (Passwords) : ویندوز همچنین می تواند رمز عبورهایی که در رایانه تان ذخیره کرده اید را با دیگر دستگاه ها همگام سازی کند . به این معنی که شما می توانید به راحتی به برنامه های مشابهی که در هر دستگاهی استفاده می کنید وارد شوید . دوباره می گویم که اگر شما مایل به نیستید که از این قابلیت در مورد رمز عبور ها استفاده کنید می توانید آنرا خاموش کنید .

تنظیمات زبان (Language Settings) : این قسمت مربوط زبان انتخابی شما که در ویندوز 10 تنظیم کرده اید می باشد . اگر شما فردی هستید که از چند زبان استفاده می کنید ، احتمالاً این قابلیت به درد شما می خورد تا دیگر در دستگاه هایی که استفاده می کنید دوباره تنظیمات مربوط به انتخاب زبان را انجام ندهید .
سهولت استفاده (Ease of Use) : این حالت به این مربوط است که ویندوز کاربران را قادر می سازد تا از رایانه خود راحت تر استفاده کنند . که شامل تنظیماتی مانند راوی (narrator) و ذره بین می شود . اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که به این ابزار احتیاج دارید تا بهترین استفاده از دستگاه را ببرید بهتر است که این گزینه را به همان حالت روشن خود بگذارید .

دیگر تنظیمات ویندوز (Other Windows Settings) : این گزینه متأسفانه بسیار مرموز است ، که این کار برای کاربرانی که می خواهند اطلاعات خود را حفظ کنند مرموز است ! به گفته مایکروسافت این تنظیمات موجب صرفه جویی در موارد زیر است :

اگر شما گزینه “Other Windows settings” را روشن کنید ، ویندوز چندین دستگاه را با هم همگام سازی می کند ( به عنوان مثال گزینه هایی که برای دستگاه ها تنظیم کرده اید مانند ماوس ها و پرینتر ها ) ، تنظیمات File Explorer ، تنظیمات اعلان ها و کارآرایی آنها .
چگونگی تغییر وضعیت همگام سازی
حال متوجه شده اید که ویندوز 10 دارای قابلیت منصفانه ای در مورد اشتراک گذاری برای همگام سازی ها می باشد . بعضی از تنظیمات برای همگام سازی بین دستگاه ها بسیار خوب می باشند ، در حالی که بعضی از آنها باعث می شود کاربران نسبت به حریم خصوصی خود نگران شوند . بعضی مواقع ، از جمله با تنظیمات شخصی سازی شده ، می توان کاری کرد که کاربران برای هر دستگاه تنظیمات منحصر به خود آن دستگاه را داشته باشند . اگر شما می خواهید گزینه های مربوط به این قابلیت را خاموش و یا روشن کنید ، روش های زیر را دنبال کنید .

1. بر روی دکمه استارت کلیک کنید ، سپس بر روی دکمه “Settings” که در سمت چپ قرار دارد کلیک کنید .

همگام سازی ویندوز 2

2. در پنجره باز شده بر روی Accounts کلیک کنید .

همگام سازی ویندوز 3

3. در نوار کناری سمت چپ بر روی “Sync your settings” کلیک کنید .

همگام سازی ویندوز 4

حال شما ملاحظه می کنید که طیف گسترده ای از گزینه ها برای شما به نمایش در آمده است . این ها همه گزینه هایی است که ما قبلاً به آنها پرداختیم و شما می توانید در اینجا آنها را خاموش/روشن کنید .

همگام سازی ویندوز 5

اول از همه باید بگویم که اگر شما به اکانت حساب مایکروسافت خود وارد نشده اید ، به هیچ نمی توانید همگام سازی را انجام دهید . اگر می خواهید از بعضی از قابلیت های همگام سازی استفاده کنید ، مراحل مرتبت در صفحه را دنبال کرده تا وارد حساب خود شده و داده های خود را همگام سازی کنید .

اگر شما می خواهید تمام گزینه های همگام سازی را برای یکبار خاموش و روشن کنید ، می توانید آن را با یک سوئیچ اصلی که به نام “Sync settings” است انجام دهید . تغییر آن همگام سازی کل ویندوز را یا فعال و یا غیر فعال می کند .
اگر می خواهید انتخاب کنید که چه چیزی همگام سازی شود ، مطمئن شوید که دکمه “Sync settings” بر روی حالت روشن (On) باشد ، سپس به گزینه های زیر مجموعه بروید تا آنها را تنظیم کنید .

نتیجه گیری
برای برخی کاربران ، همگام سازی پنهان مانند کابوس می ماند . اگر نگران این هستید که ویندوز 10 از کدام داده های شما برای همگام سازی استفاده می کند ، شما می توانید از روش های بالا برای اینکه کدام داده ها همگام سازی شوند استفاده کنید .