اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش با نحوه خاموش کردن کامپیوتر ، لپ تاپ یا تبلت با سیستم عامل ویندوز 10 بدون نصب آپدیت آشنا می شوید.

 

شما در حال کار با لپ تاپ خود هستید و متوجه این می شوید که باید به جایی بروید . بنابر این سیستم خود را خاموش می کنید اما ویندوز از این کار جلوگیری به عمل آورده و به نصب آپدیت های سیستم عامل می پردازد . دقایقی سپری می شود اما هنوز شما منتظر اتمام نصب آپدیت های سیستم عامل هستید و دیرتان می شود .
این اتفاقی است که برای خیلی از افراد من جمله خود من اتفاق افتاده است . به همین خاطر ما این آموزش را برای شما عزیزان تهیه کرده ایم که بتوانید سیستم خود را به سرعت خاموش کنید در حالیکه آپدیت های سیستم عامل در صف انتظار برای نصب باقی بمانند .

راه حل بسیار ساده برای این کار این است که مطمئن شوید که در صفحه دسکتاپ قرار دارید برای این کار یک کلیک بر روی فضای خالی در صفحه دسکتاپ انجام دهید یا کلید های ترکیبی Windows+D را از صفحه کلید بفشارید . سپس کلید های Alt و F4 را همزمان بفشارید تا به کادر محاوره ای Shut Down Windows دسترسی پیدا کنید . برای خاموش کردن سیستم بدون نصب آپدیت کافی است گزینه Shut down را از لیست منوی کشویی انتخاب کنید .

چگونه کامپیوتر ویندوزی را بدون نصب آپدیت خاموش کنیم 1

 

سپس بر روی گزینه Ok کلیک کرده تا سیستم شما سریعا خاموش شود .

چگونه کامپیوتر ویندوزی را بدون نصب آپدیت خاموش کنیم 2

شما همچنین می توانید سیستم خود را با استفاده از صفحه login screen به سرعت خاموش کنید . برای این کار کلید های Windows و L را همزمان از صفحه کلید بفشارید تا صفحه خود را قفل کنید , می توانید با log out از حساب کاربری خود نیز این کار را انجام دهید . سپس در گوشه پایین سمت راست صفحه login بر روی آیکون پاور کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه Shut down را انتخاب نمایید . دستگاه شما بدون نصب آپدیت ها سریعا خاموش خواهد شد .

چگونه کامپیوتر ویندوزی را بدون نصب آپدیت خاموش کنیم 3

 

در آخر نیز اگر می خواهید این کار را از طریق خط فرمان و دستور انجام دهید باید Command Prompt ویندوز را اجرا کرده ( برای اجرای Command Prompt کافیست نام آن را در منوی استارت تایپ کرده و بر روی آن کلیک نمایید ) سپس در خط فرمان دستور زیر را وارد کرده و سپس کلید Enter  را فشار دهید .

shutdown -s -t 0

چگونه کامپیوتر ویندوزی را بدون نصب آپدیت خاموش کنیم 4

 با انجام این کار نیز سیستم شما بدون نصب هیچ گونه آپدیتی به سرعت خاموش خواهد شد .