اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در ویندوز 10 نسخه آپدیت سالگرد یک ویژگی قرار داده شده است که به شما اجازه می دهد شبکه خود را Reset کرده و آن را هماند روز اولی که ویندوز را نصب کرده اید برگردانید .
Reset کردن شبکه باید آخرین گزینه برای رفع مشکل شما باشد . قبل از انجام دادن آن اول راه های دیگر را برای رفع مشکل خود امتحان کنید . اجرا کردن network troubleshooter داخلی اغلب می تواند مشکل شما را برطرف کند یا حداقل به شما بگوید مشکل از چیست تا در صدد رفع آن بربیایید . همچنین ویندوز شامل ابزار خط فرمان بسیار کار آمد نیز هست که می تواند به شما برای شناسایی مشکل کمک کند . اما اگر تمام این روش ها جواب نداد شاید بخواهید که شبکه خود را همانند روز اول خود در بیاورید . برای این کار Reset کردن شبکه به شما کمک می کند .

زمانی که شبکه خود را Reset می کنید ویندوز شبکه اترنت شما را فراموش می کند . همچنین تمام شبکه های Wi-Fi و رمز های عبور نیز فراموش می شوند . همچنین connection های اضافی همچون وی پی ان و سوئیچ های مجازی که شما ایجاد کرده اید نیز از بین می روند . Reset کردن باعث غیر فعال شدن و نصب مجدد تمامی network adapters شما می شود و اجزاء شبکه ها و تنظیمات آن ها را همانند روز اول در می آورد . شما حتی با این کاربا سوال های روز اول نصب ویندوز مربوط به شبکه نیز مواجه می شوید .
Reset کردن شبکه کار راحتی است . در منوی Start بر روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید تا بخش تنظیمات باز شود . یا می توانید با فشردن همزمان کلید های Windows و کلید I این بخش را باز نمایید . در قسمت مربوط به Settings بر روی Network & Internet کلیک نمایید .

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 1

در صفحه مربوط به Network & Internet در پنل سمت چپ گزینه Status را انتخاب نمایید و سپس در کادر راست به قسمت پایین آمده و بر روی گزینه Network reset کلیک نمایید .

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 2

صفحه Network reset به شما اخطار خواهد داد که که وقتی شبکه خود را Reset خواهید کرد چه اتفاقاتی خواهد افتاد . همچنین به شما می گوید بعد از انجام این کار باید سیستم restart شود . بر روی گزینه Reset now کلیک کرده تا شبکه و سیستم شما Reset شود

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 3

زمانی که از شما برای network reset تاییدیه پرسیده شد بر روی گزینه Yes کلیک نمایید .

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 4

این تمام کاری بود که باید انجام میدادید . بعد از restart شدن سیستم ویندوز شما را به بخش تنظیمات شبکه خواهد برد . مججد این نکته را متذکر می شوم که Reset کردن شبکه باید آخرین راه حل برای مشکل شما باشد پس قبل از انجام این کار حتما روش های دیگر را برای رفع مشکل شبکه امتحان کنید .

 

asarayan