اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش یاد خواهید گرفت که چگونه می توان پوشه و یا وب سایت را در نوار taskbar ویندوز 10 باز کرد.

 

باز کردن یک صفحه وب به طور مستقیم در قسمت Taskbar شاید زیاد موضوع مهمی نباشد , اما حداقل شما را از صرف زمان بیشتر و کلیک های اضافه رهایی می بخشد و یا زمانی کاربرد دارد که در طول مدت زمان استفاده از کامپیوتر شما یک سایت مشخص را چندین و چند بار باز می نمایید این روش می تواند در زمان شما صرفه جویی کند . همچنین شاید فضای خالی قسمت Taskbar برای شما خسته کننده شده باشد و بخواهید تنوعی به این بخش بدهید ( مگر این که در زمان کار با کامپیوتر ده ها برنامه را با هم باز می کنید و این نوار همیشه سرشار از آیکون برنامه باشد ) . همچنین با این کار از منابع سیستمی می توانید به صورت بهینه تر بهره ببرید .

یک استفاده دیگری که با اضافه کردن یک کادر آدرس به نوار  Taskbar می توانید انجام دهید این است که شما قادر خواهید بود که توسط این کادر به فایل های خود دسترسی داشته باشید البته باید مسیر فایل مورد نظر خود را بدانید . در ادامه به نحوه اضافه کردن کادر آدرس ( address field ) برای باز کردن وب سایت از طریق قسمت Taskbar ویندوز خواهیم پرداخت .
1 . در فضای خالی قسمت Taskbar صفحه دسکتاپ کلیک راست کنید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 1

2 . از منوی ظاهر شده گزینه Toolbars را انتخاب نمایید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 2

3 . سپس از منوی زیر مجموعه گزینه Address را انتخاب نمایید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 3

4 . با انجام این عمل کادر Address toolbar به قسمت Taskbar ویندوز اضافه می شود . آدرس سایت مورد نظر خود را در این کادر تایپ کرده و سپس کلید Enter  را بفشارید . مشاهده خواهید کرد که صفحه وب سایت مورد نظر با استفاده از مرورگر پیش فرض شما باز خواهد شد . با کلیک بر روی پیکان رو به پایین در این کادر می توانید به تاریخچه وب سایت های مرور شده دسترسی داشته باشید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 4

با انجام مراحل بالا شما توانستید یک وب سایت را از طریق Windows Toolbar باز نمایید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 5
اگر تصمیم به برداشتن این کادر از نوار Taskbar گرفته اید بر روی فضای خالی Taskbar کلیک راست نمایید . سپس گزینه Toolbars را انتخاب نمایید و در مرحله آخر از منوی زیر مجموعه ظاهر شده کافیست گزینه  Address  را مجددا انتخاب نمایید . با این کار خواهید دید که کادر آدرس از نوار Taskbar حذف خواهد شد .

نحوه باز کردن یک پوشه
اگر یک و یا دو پوشه خاص وجود دارد که شما به طور مداوم و پیوسته با آن ها سر و کار دارید و یا این که از به هم ریختگی صفحه دسکتاپ خود  به دلیل تعداد پنجره های باز کلافه و خسته شده اید , یک روش وجود دارد که می توانید به طور مستقیم به پوشه مورد نظر خود از طریق نوار  Taskbar  دسترسی داشته باشید آن هم بدون این که بخواهید  در هر نوبت از میان دایرکتوری به مسیر پوشه مورد نظر بروید . این کار دروقت شما صرفه جویی خواهد کرد و از به هم ریختگی صفحه دسکتاپ تا حدود زیادی جلوگیری می کند . در ادامه به نحوه اضافه کردن یک پوشه برای دسترسی سریع تر از نوار Taskbar خواهیم پرداخت .

1 . در فضای خالی قسمت Taskbar صفحه دسکتاپ کلیک راست کنید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 6

2 . از منوی ظاهر شده گزینه Toolbars را انتخاب نمایید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 7

3 . سپس از منوی زیر مجموعه گزینه New toolbar را انتخاب نمایید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 8

4 . در پنجره باز شده به مسیر پوشه مورد نظر خود بروید و سپس بر روی گزینه Select Folder کلیک نمایید . ما در این جا پوشه Screenshots را انتخاب کرده ایم به خاطر این که ما به این پوشه همیشه در هنگام نوشتن یک مقاله نیاز پیدا می کنیم .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 9

حال شما می توانید با کلیک بر روی آیکون پیکان مانند در کنار اسم پوشه به محتویات پوشه مورد نظر در نوار Taskbar دسترسی داشته باشید . با کلیک راست بر روی اسم پوشه و انتخاب گزینه Open Folder می توانید پوشه مورد نظر خود را باز نمایید .

نحوه باز کردن یک پوشه و یا یک وبسایت در نوار Taskbar ویندوز 10 10

اگر تصمیم به برداشتن پوشه مورد نظر از نوار Taskbar گرفته اید بر روی فضای خالی Taskbar کلیک راست نمایید . سپس گزینه Toolbars را انتخاب نمایید و در مرحله آخر از منوی زیر مجموعه ظاهر شده کافیست گزینه ای را که به اسم پوشه مورد نظر شما در منوی زیر مجموعه اضافه شده است را انتخاب نمایید . با این کار خواهید دید که پوشه مورد نظر از نوار Taskbar حذف خواهد شد .

asarayan