اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش با نحوه حذف دستوراتی که در قسمت run ویندوز 10 قبلاً تایپ و وارد نموده اید ، آشنا خواهید شد.

 

کادر Run Command در ویندوز 10 بسیار مفید و کاربردی است آن هم به این دلیل که به شما اجازه می دهد برنامه های دسکتاپی را همانند خط فرمان اجرا کنید . در بعضی از مقاله های آموزشی , ما به کاربران توصیه کرده ایم که با فشردن همزمان کلید های Windows و  R کادر command و یا Run را باز نمایند و عباراتی همچون regedit را برای باز کردن قسمت ویرایش رجیستری و explorer Apps:Folder را برای مشاهده تمام برنامه ها در یک پوشه را در این کادر وارد نمایند . همانند مرورگرها کادر Run Command تاریخچه ای از فعالیت های شما را نگهداری می کند و در هر زمان که قصد استفاده از آن را دارید به شما دستورهای وارد شده اخیررا نشان می دهد . همچنین دستورهایی را که قبلا از آن ها استفاده کرده اید را نیز به شما به صورت اتوماتیک پیشنهاد می دهد .

 

چگونه تاریخچه Run را در ویندوز 10 پاک نماییم 1

اگر چه امکان دارد که برای شما این پیشنهاد ها آزار دهنده باشد . شما باید نگران این نیز باشید  که اگر شخص دیگری از کامپیوتر شما استفاده نماید میتواند تاریخچه دستورات شما را مشاهده کند . خوشبختانه مشاهده تاریخچه Run Command و همچنین پاک کردن تمام تاریخچه و یا بعضی از آن ها بسیار راحت است . با ما همراه باشید .
1 . در مرحله اول قسمت ویرایش رجیستری را باز نمایید . برای این کار کلید های Windows و R را همزمان فشار دهید و در کادر Run عبارت regedit را وارد کرده و سپس کلید Enter را بفشارید .

چگونه تاریخچه Run را در ویندوز 10 پاک نماییم 2

2 . در قسمت ویرایش رجیستری در پنل سمت چپ به مسیر زیر بروید .
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunMRU

چگونه تاریخچه Run را در ویندوز 10 پاک نماییم 3

3 . پس از انجام مراحل بالا در کادر سمت راست شما تاریخچه دستورات خود را مشاهده می کنید. شما می توانید با انتخاب هر کدام از آن ها و سپس با کلیک راست بر روی آن ها و انتخاب گزینه delete آن ها را پاک نمایید . و یا می توانید همه آن ها را انتخاب و سپس اقدام به حذف آن ها نمایید . دقت داشته باشید که قسمت MRUList را پاک نکنید و فقط دستور هایی را که با حروف انگلیسی ( a , b , c و … ) مشخص شده اند را پاک نمایید.

 

چگونه تاریخچه Run را در ویندوز 10 پاک نماییم 4

4 . پس از اتمام مراحل حذف تاریخچه دستورات , قسمت ویرایش رجیستری را ببندید .
در پایان لازم به ذکر است که این نکته را بازگو نمایم قسمت ویرایش رجیستری یک قسمت بسیار حساس است و استفاده نادرست از آن امکان دارد به سیستم عامل شما صدمات جبران ناپذیری را وارد نماید پس در هنگام ویرایش این قسمت دقت لازم را داشته باشید و از دستکاری در دیگر قسمت ها خود داری کنید .

 

asarayan