اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نرم‌افزار بیت‌تورنت چه کاری انجام می دهد؟

بیت‌تورنت با ایجاد شبکه‌های مجازی برروی سروری مشخص به دریافت قطعات دسته‌بندی شده فایل‌ها به‌صورت موازی اقدام می‌کند.
زمانیکه به درستی نتوان دانلود فایل را به‌صورت کامل انجام داد و یا سرعت اینترنت پایین باشد و ارتباط قطع و وصل شود، چیزی جز سردرگمی و آشفتگی به بار نخواهد آورد و البته این موضوع با افزایش ترافیک در سایت‌ها نیز به وجود می‌آید.

درخواست فایل با ارسال تقاضا به سمت سرور و مرکز موجودیت داده‌ها شکل می‌گیرد که روندی تعاملی است و اول درخواست و سپس پاسخ به درخواست و درصورت موافقت ارسال فایل به کاربر مورد نظر انجام می‌شود.
درخواست به تقاضای کاربران مبنی بر ارسال فایل خاص در صورتی به وقوع می‌پیوندد که لینکی از مسیرهای موجود برای سرور برقرار شود؛ به‌عنوان مثال دانلود فایلی،۱۰ دقیقه زمان می‌برد و سرور موظف است که لینکی از مسیرهای درنظر گرفته شده و خالی را که همان ترافیک باز است در اختیار دانلود قرار دهد و آن مسیر را تا پایان برقراری ارتباط حفظ کند و درنهایت با دریافت پاسخی مثبت از دریافت کامل فایل به این ارتباط خاتمه دهد.
اصطلاحا ترافیک سایت و یا سرور به معنای همین لینک‌های ارتباطی برای برقراری ارتباطات است و به میزان کاربرانی بستگی دارد که با سایت در حال تعامل‌اند که البته متقاضیان راه‌اندازی سایت باید آگاه باشند که این میزان هنگام خرید هاست (میزبان) سرور مشخص می‌شود.
در مرحله‌ای که ترافیک سایت بیش از حد معمول بالا می‌رود، دسترسی به مسیرهای خالی برای کاربران جدید فراهم نیست و تنها کاربران جدید در زمان ارسال درخواست خود برای دانلود فایل خاص، تنها با نوار پیشرونده مواجه می‌شوند و هیچ پیام دیگری دریافت نمی‌کنند که این به نوعی قطعی ارتباط با سرور ارائه دهنده خدمات است.
اما بیت‌تورنت (Bittorrent) قابلیتی را فراهم می‌کند تا تمامی سرورهای در دست اجرا برروی وب تحت کنترل سروری مرکزی درآیند و فایل‌ها را به اندازه‌های مشخصی درآورده و تعیین می‌کند که باید برروی چه سیستم‌هایی که در ارتباط با سرور مرکزی هستند، قرار بگیرند چراکه با این کار روند دانلود، به صورت مجزا و در یک زمان، برروی قطعه‌های فایل صورت می‌گیرد.
در نتیجه این امکان فراهم می‌شود تا اگر فایلی به صورت عادی در ۱۰ دقیقه دانلود می‌شد، این‌بار بسته به قسمت‌های تفکیکی در زمانی به مراتب کوتاه‌تر دانلود شود و از بار ترافیکی سایت نیز بکاهد تا دسترسی‌ها به آن از بین نرود.
گفته می‌شود هر زمان که فایلی توسط این سرور و شبکه‌ای از رایانه‌ها دانلود می‌شود، رایانه‌ی تقاضادهنده نیز جزو بخشی از این شبکه مجازی می‌شود که درصورت اتصال‌های هم‌زمان و مکرر، اگر درخواست دیگری برای دانلود همان فایل وجود داشته باشد، می‌تواند بخشی از کار بارگذاری را انجام دهد.
این نرم‌افزار متن باز در راستای آسودگی در دریافت فایل‌های اینترنتی و تداخل نداشتن در شبکه‌های اتصال جهانی به وجود آمده است و هر شخصی می‌تواند به راحتی آن را دانلود کند و از آن استفاده کند.بیت‌تورنت با ایجاد شبکه‌های مجازی برروی سروری مشخص به دریافت قطعات دسته‌بندی شده فایل‌ها به‌صورت موازی اقدام می‌کند.