اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کشیدن حروف و کلمات برای زیبا سازی متن تایپ شدهیکی از رایج ترین کارهایی که تایپیست های حرفه ای انجام میدهندکشیدن حروف و کلمات برای زیبا سازی متن تایپ شده است.شما نیز میتوانید با روش ساده زیر متون خود را در داخل ویندوز بکشید .همانند این کلمه:
علــــــــــــــــــوم رایـــــــــــــــــــانه…

برای این کار:

کافی است در هر مکانی از ویندوز ، زبان ویندوز را روی فارسی تنظیم کرده ، سپس حرف مورد نظر خود را تایپ کرده و کلیدهای ترکیبی shift+j را همزمان بفشارید.

کپی متن از اینترنت بدون اضافات در word

اگر شما هم زیاد ازاینترنت متن و مطلب کپی میکنید و در زمان انتقال این متون به برنامه word میبینید که این فونت ها بسیار نا مرتب است و فونت ها اشتباه است میتوانید از ترفند زیر استفاده کنید تا فونتهای شما از هر سایتی با هر شکل و قیافه ای داشت به شکل ساده و یکسان در برنامه word قابل کپی کردن و ذخیره کردن باشد .

کافی است پس از انتخاب کردن کل متن مورد نظر از هر سایت اینترنتی (با استفاده از ترکیب ctrl+a ) به برنامه word رفته و به جای زدن past یا معادلهای آن از کیبرد یا نوار ابزار برنامه word ، از منوی edit روی گزینه past special کلیک کنید و در کادر باز شده گزینه unformatted text را انتخاب و اینتر را بزنید.

با این کار متن با شکل ساده و با فونت و با تنظیمات پیش فرض خود word کپی میشود و دیگر شلوغ و پیچیده و دارای خط و خطوط درهم و ناجور نخواهد بود و هر زمان که خواستید میتوانید فونت آن را به حالت دلخواه در آورید.

ذخیره سازی اسناد با فرمت PDF در آفیس۲۰۰۷

برای ذخیره ی اسناد ایجادی خود در آفیس۲۰۰۷ افزونه SaveAsPDFandXPS را نصب بنمایید،سپس میتوانید بعد از ایجاد اسناد در هنگام ذخیره در مقابلsave as typeشما pdf یا XPS را برگزینید.