اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش شما با نحوه فشرده سازی فایل های Word که دارای عکس می باشند آشنا خواهید شد.

 

نرم افزار ورد به صورت پیش فرض در پشت صحنه ، عکس ها و مطالب را فشرده سازی می کند، ورژن های اخیر نرم افزار ورد همانند نرم افزارهای فشرده سازی عمل کرده و فایل ها، محتویات شما را فشرده سازی کرده و تصاویر تکراری که در ورد وارد کردید تنها یکبار در فایل واقعی ذخیره می گردد. با این وجود در ورژن های اخیر آفیس، استفاده از تصاویر با حجم بالا منجر به بالا رفتن حجم فایل نهایی می شود. در واقع تصاویری با حجم بالا که تنها یکبار در فایل وردتان استفاده می کنید باعث بالا رفتن حجم فایل نهایی ورد شما می شود. البته ابزارهای کمکی هم وجود دارد که شما می توانید از طریق آنها سایزهای تصاویر را مشاهده کنید.

سعی کنید قبل از استفاده از تصاویر ابعاد آنها را با استفاده از برنامه هایی که وجود دارد بهینه کنید . مثلا نرم افزار پینت یا فتوشاپ می تواند به شما کمک کند .

برای فشرده سازی تصاویر در فایل ورد، عکس مورد نظرتان را در سند ورد خود انتخاب (Select) کنید. سپس از طریق تولبار اصلی ورد، تب Format را انتخاب کنید.در تب فرمت بر روی گزینه Compress Pictures که در عکس زیر مشخص شده است، کلیک کنید.

1 چطور می توان حجم فایل های Word که دارای عکس هستند را کاهش داد

سپس پنجره جدیدی برای شما باز می شود که مربوط به تنظیمات Compress Pictures است. اگر قصد دارید تمامی عکس های موجود در سند وردتان را فشرده کنید، تیک گزینه “Apply only to this picture” را بردارید ولی اگر این گزینه را تیک بزنید به این معنی است که تنها عکس انتخاب شده فشرده خواهد شد. گزینه ی دیگری به نام “Delete cropped areas of pictures” قابل مشاهده است که باید این گزینه تیک خورده باشد، قابل ذکر است اگر این گزینه تیک خورده باشد زمانی که شما عکس ها در سند ودرتان را کراپ (Crop) می کنید دیگر امکان بازگشت به حالیت اولیه وجود ندارد مگر اینکه عکس اصلی را مجددا وارد کنید.

همچنین در قسمت پایینی می توانید وضوح تصویر یا همان رزولوشن را برای فشرده سازی مشخص کنید، برای کم کردن حجم فایل word پیشنهاد میکنیم پایین ترین رزولوشن را انتخاب کنید. سپس بر روی OK کلیک کنید تا تنظیمات به درستی ذخیره گردد.بعد از ذخیره تنظیمات، بسته به تعداد تصاویر موجود در سند شما ممکن است این فرایند فشرده سازی کمی طول بکشد. برای مشاهده میزان حجم کم شده، بعد از پایان میتوانید سند ورد خود را به عنوان یک فایل جدید ذخیره کنید سپس حجم نهایی فایل جدید را با فایل قبلی وردتان مقایسه کنید.

2 چطور می توان حجم فایل های Word که دارای عکس هستند را کاهش داد

برنامه های آفیس در درون خود از یک ویرایشگر عکس بهره میبرند، هنگامی که شما در حال تغییرات و ویرایش بر روی تصاویر در سند خود هستید ورد شما عکس اولیه را نگه داری می کند تا بتوانید در صورت نیاز عکس را به تنظیمات اولیه برگردانید. اگر شما از این موضوع خرسند هستید باید اعلام کنیم این کار در برنامه های آفیس تنها باعث بالا رفتن حجم فایل نهایی شما می شود. و اگر راه حل و ترفند ذکر شده در بالا به اندازه کافی حجم فایل شما را کاهش نداد در اینجا ترفند دیگری را برای کم کردن حجم فایلهای ورد به شما آموزش می دهیم. قبل از شروع فراموش نکنید که سند خود را ذخیره کرده تا بعد از پایان کار بتوانید با خروجی جدید مقایسه و یا در صورت به دست آمدن نتیجه ای خلاف تصور شما، فایل اصلی را از دست ندهید.

ابتدا وارد منوی فایل (File) در سند ورد خود شوید.

3 چطور می توان حجم فایل های Word که دارای عکس هستند را کاهش داد

سپس بر روی گزینه “Option” کلیک کنید.

4 چطور می توان حجم فایل های Word که دارای عکس هستند را کاهش داد

در پنجره باز شده از منوی سمت چپ، بر روی گزینه “Advanced” کلیک کنید.

5 چطور می توان حجم فایل های Word که دارای عکس هستند را کاهش داد

سپس اسکرول را پایین آورده تا گزینه “Image Size and Quality” را ببینید. گزینه “Discard editing data” را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه اطلاعات مربوط به ویرایش تصاویر از بین خواهد رفت.

همچنین گزینه ی دیگری نیز در تصویر زیر قابل مشاهده است که با تیک زدن آن می توانید از فایل ورد خود در برابر فشرده سازی محافظت کنید! و همچنین می توانید یک رزولوشن پیش فرض برای فشرده سازی تصاویر داخل فایل وردتان انتخاب کنید.
بعد از انجام تغییرات، بر روی دکمه OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. حال فایل ورد خود را با نام دیگری ذخیره کرده و سپس با فایل قبلی مقایسه و تفاوت در حجم خروجی فایل ورد خودتان را ببینید.

6 چطور می توان حجم فایل های Word که دارای عکس هستند را کاهش داد

7 چطور می توان حجم فایل های Word که دارای عکس هستند را کاهش داد

 

asarayan