اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش شما می توانید پاورپوینتی که درست کرده اید یا از جایی آماده دریافت کرده اید را براحتی بوسیله خود نرم افزار powerpoint به فایل ویدیویی تبدیل کنید.

آموزش تبدیل پاورپوینت به ویدیو

برای اینکه بتوانید یک مجموعه‌ی اسلاید پاورپوینت را در قالب فایل ویدیویی ذخیره کنید، ابتدا باید مجموعه‌ای از اسلاید‌ها را در کنار هم قرار دهید. پس از آنکه اسلاید‌های خود را ایجاد کردید، در منوی بالای پاورپوینت روی File کلیک کنید.

در این مرحله روی گزینه‌ی Export کلیک کنید و سپس Create a Video را انتخاب کنید.

پس از کلیک روی Create a Video  ، پنجره‌ای با همین نام نمایان خواهد شد. در این پنجره چندین لیست وجود دارد که مربوط به گزینه‌های دخیره‌سازی ویدیو می باشد.

اولین منو امکان انتخاب کیفیت ویدیوی انتخابی را برای کاربر مهیا می‌کند.  سه گزینه برای انتخاب وجود دارد که هر یک کیفیت ویدیو را مشخص می‌کند.

گزینه‌ی اول: بهترین کیفیت را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

گزینه‌ی دوم: کیفیت متوسطی داشته و حجم آن نیز چندان زیاد نیست.

گزینه‌ی سوم : برای استفاده از گجت‌های موبایل در نظر گرفته شده است.

آموزش تبدیل فایل پاورپوینت به ویدئو

دومین منو امکان اضافه کردن زمان‌بندی یا توضیحات صوتی روی متن را امکان‌پذیر می‌کند. درصورت ایجاد توضیح صوتی و زمان‌بندی روی اسلایدهای پاورپوینت، گزینه‌ی دوم فعال خواهد شد. برای ایجاد چنین موردی باید روی گزینه‌ی سوم کلیک کنید.

پس از این دو منو، نوبت به گزینه‌ای می‌رسد که زمان نمایش هر اسلاید پاورپوینت در آن تنظیم می‌شود. این زمان بصورت پیش فرض روی 5 ثانیه تنظیم شده که می‌توان آن را با استفاده از کلیدهای افزایشی و کاهشی تغییر داد. در آخر می‌توان با کلیک روی Create Video، در پایان ویدیو را ایجاد کرد.

پس از کلیک روی گزینه‌ی Create Video پنجره‌ی انتخاب مسیر ذخیره‌ی ویدیو باز می‌شود که می‌توانید از طریق آن محل ذخیره شدن ویدیو را انتخاب کرده و سپس روی کلید Save کلیک کنید.

همزمان با ایجاد فایل ویدیویی، نواری در پایین، پیشرفت کار را نمایش می‌دهد. با پایان یافتن ایجاد ویدیو، نوار نیز پر می‌شود.

با دو بار کلیک کردن روی ویدیو، می‌توان تصاویر مربوط به پلیر مورد نظر را مشاهده کرد. باید به این نکته توجه داشت که در صورت بالا بودن تعداد اسلایدهای نمایش داده شده و همچنین تنظیم زمان بیشتر برای هر اسلاید پاورپوینت، زمان ویدیو و حجم ویدیو نیز افزایش می‌یابد.

subsun