اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

گوگل نیز به همانند سایت معروف OpenDNS ؛ DNS های پابلیک خود را منتشر ساخت تا کاربران بتوانند در سراسر دنیا با استفاده از این DNS ها وب گردی سریع تر، امن و مطمئن تری را تجربه کنند.

اما شاید عده ای با واژه DNS و اینکه کلا این اعداد و ارقام به چه دردی می خورد آشنا نباشند . به طور مختصر وقتی شما با مرورگر خود به سایتی می خواهید دسترسی پیدا کنید و وارد شوید کامپیوتر شما به یک آی پی نیاز داره که توسط میزبان ، دامین درخواستی اختصاص داده شده است . یا به زبان ساده تر ؛ هنگامی که شما آدرس سایتی را درون نوار آدرس مرورگر خود وارد میکنید این آدرس که برای انسان معنی دار است به یک DNS تحویل داده میشود و DNS آدرس IP مربوط به این دامنه را به شما تحویل میدهد شاید برای شما هم پیش آمده باشه که برای مثال با یک آی اس پی صفحه ای از وب سایت را به یک شکل و با آی اس پی دیگر به شکل دیگری دیده باشید . دلیل این اتفاق این است که آن سایت در حافظه آی اس پی شما باقی مانده و هنوز در آی اس پی شما به روز نشده و یا اینکه سرویس دهنده آی اس پی ما از سرعت پایینی برخوردار باشد، متقابلا سرعت دسترسی ما نیز برای مشاهده صفحات وب پایین می آید و لود صفحات بیشتر از معمول طول خواهد کشید. با استفاده از گوگل DNS شما با استفاده از سرورهای گوگل آخرین وضعیت سایت درخواستی خود را می بینید . اما اینکه چگونه این DNS را ست کنیم در زیر فیلم آموزشی می بینید که تنظیم DNS های گوگل در ویندوز سون و ویستا را مشاهده می کنید:

نحوه ست کردن DNS هم در ویستا/سون و هم در اکس پی بسیار آسان است , تنها کافی است به بخش Properties کانکشنی که با آن به نت وصل می شوید (کانکشن شبکه برای مثال ) رفته و طبق فیلم وارد بخش Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4 شده و تیک بخش Preferred DNS server and Alternate DNS server را زده و در سطر اول ۸٫۸٫۸٫۸ و در سطر دوم یعنی Alternate DNS server ؛ ۸٫۸٫۴٫۴ را قرار دهید. به همین سادگی اکنون شما با استفاده از سرورهای گوگل وب گردی سریع تر، امن و مطمئن تر داشته باشید.
منبع: imilad