اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به گزارش Cnet آیفون بالاتر از اشخاص مشهور ، فجایع طبیعی و تحولات سیاسی در صدر فهرست جستجو های یاهو قرار گرفته است.
یاهو در گزارش امسال خود بیان داشته است که در طول ۱۰ سال گذشته تنها یک بار دیگر آن هم در اولین سال یک ابزار فن آوری در صدر جدول آمده که PlayStation 2 بوده است. در سال بعد بریتنی اسپیرز در صدر جدول قرار داشت که البته از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ مرتبا از جایگاه اولی خود پایین آمد. در سال ۲۰۰۹ مایکل جکسون مقام اول را به خود اختصاص داد و در سال بعد عبارت نشت نفت بریتیش پترولیوم BP در صدر جدول قرار گرفت.

عروج Ipod در یک سال با گمانه زنی های زیادی در مورد اینکه آیفون جدید شبیه چه خواهد و اپل چه زمانی آن را روانه بازار خواهد کرد همراه بود. در نهایت این شرکت از ایفون ۴S در ماه اکتبر پرده برداری کرد . علاقه مندی به این دستگاه و جستجوی آن در یاهو بدون شک مربوط می شود به استعفای استیوجابز رئیس اجرایی و بنیانگذار شرکت اپل در ماه آگوست و در گذشت وی در ماه اکنبر.

نتایج حاصل از داده های جمع آوری شده توسط مایکروسافت در مورد بیشترین دامنه جست و جو شده سال ۲۰۱۱ در بینگ متفاوت است. لیست داده های مایکروسافت کاملا با لیست یاهو تفاوت دارد چرا که لیست مایکروسافت در مورد بیشترین عبارت جست و جو شده نیست. در عوض مایکروسافت جست و چو شده ها را با ویژگی های متفاوت گروه بندی کرده است. در مورد بیشترین دستگاه های الکترونیکی مورد استفاده کاربران آیفون ۵ در مقام چهارم بعد از اکس باکس، پلی استیشن و کیندل قرار گرفته است. شاید این نتیجه به این خاطر است که مایکروسافت مدل خاصی از آیفون را مد نظر قرار داده در حاایکه مثلا برای ایکس باکس این کار را انجام نداده است.

درلیست یاهو بعد از ای‌فون اسامی، کیسی آنتونی، کیم کارداشیان، کتی پری، جنیفر لوپز، لیندسی لوهان و جنیفر آنیستون و American Idol زمین لرزه ژاپن واسامه بن لادن  در ۱۰ ردیف اول هستند. آبفون ۵ بر اساس گزارش Powerball و MLB محبوبترین موبایل جست و جو شده در یاهو است. همانطور که برای جست‌وجوهای خبری محاکمه کیسی آنتونی بعد از عروسی سلطنتی و مرگ اسامه بن لادن در صدر فهرست قرار دارد.