اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

 

ربات های وبی که معمولاً با عنوان bots شناخته می شوند، در واقع برنامه های نرم افزاری هستند که برای انجام کارهای اتوماتیک مانند خزیدن در وب برای پیدا کردن وب سایت های جدید،نوشته شده اند. آنها همچنین در سرویس های چت به عنوان افراد واقعی ظاهر می شوند.

این ربات ها بنا بر سطح هوش مصنوعی مورد استفاده در آنها، سعی می کنند سوالها را فهمیده و جواب های مناسبی را دهند. معمولاً محاورات از قبل تنظیم شده اند و لذا برخی اوقات جواب های احمقانه ای از طرف آنها مشاهده می شود. درست است که ربات ها مقوله جدیدی نیستند ولی همه کاربران با آنها برخورد نداشته اند. در صورتی که در هنگام چت فردی سوال های شما را به درستی جواب نداد یا جواب های بی ربطی داد، احتمالاً با یک ربات مواجه شده اید.

ربات های مذکور سعی می کنند کاربران را فریب داده و آنها را از طریق مهندسی اجتماعی وادار به دادن اطلاعات کارت اعتباری سازند. همچنین برخی از آنها کاربران را به سمت وب سایت های حاوی بدافزار هدایت می کنند.

بهترین راه برای مقابله با خطرات احتمالی از طرف ربات های چت کننده اجتناب از کلیک کردن بر روی لینک های ارسالی از طرف افراد ناشناس است. به افراد غریبه در اینترنت اعتماد نکنید.