اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

 

همان‌طور که می‌دانید، نرم‌افزارهای مختلفی برای بازیابی اطلاعات از دست رفته از روی هارد‌دیسک رایانه و کارت‌ های حافظه وجود دارد. با توجه به محبوبیت این نرم‌افزارها و کاربرد زیاد آنها برای بسیاری از کاربران، سرویس ایمیل هات‌ میل نیز این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا چنانچه ایمیلی به‌طور اتفاقی یا به هر دلیل دیگر توسط کاربران حذف شد، امکان بازیابی آن وجود داشته باشد.

به کمک این قابلیت می‌ توانید براحتی و با یک کلیک، ایمیل‌های از دست رفته خود را بازیابی کنید! قابلیت فوق برای بسیاری از کاربران مفید است اما وقتی سرویس پست الکترونیک یک کاربر هک شود یا رمزعبور آن در اختیار افراد غیرمجاز قرار گیرد، ممکن است بازیابی این ایمیل‌ها کمی دردسرساز شود؛ چرا که ممکن است ایمیل‌هایی که بازیابی می‌شود، اطلاعات مهم و محرمانه‌ای را در خود جای داده باشد. اگر می‌خواهید از بروز این مشکل پیشگیری کنید و استفاده از قابلیت بازیابی ایمیل‌های حذف شده را غیرفعال کنید تا ایمیل‌هایتان پس از حذف برای همیشه از روی سرویس پست الکترونیک شما حذف شود، در ادامه ترفند با ما همراه باشید.

برای این کار:
۱- به محیط کاربری خود در سرویس هات‌میل (Hotmail) وارد شوید.
۲- به‌طور پیش فرض پس از ورود، به صفحه Windows live منتقل خواهید شد. در این صفحه باید از منوهای بالا، گزینه Hotmail را برای ورود به صندوق پستی خود انتخاب کنید.
۳- از بخش بالا سمت راست صفحه روی گزینه Options کلیک کرده و More options را انتخاب کنید.
۴- در صفحه تنظیمات، بخش Customizing Hotmail را پیدا کرده و روی گزینه Advanced privacy settings کلیک کنید.
۵- در صفحه جدید، بخشی با عنوان Deleted messages مشاهده خواهید کرد که به‌طور پیش‌ فرض در این بخش گزینه Let me recover deleted messages فعال است. در این بخش باید به‌جای گزینه فوق، گزینه:
Don’t let me recover deleted messages – once they leave the Deleted folder, don’t give me a link to get them back را فعال کرده و در نهایت با انتخاب گزینه Save تغییرات را ذخیره کنید.
۶- از این پس، ایمیل‌ هایی که از صندوق پستی شما حذف شود، غیرقابل بازیابی خواهد بود و برای فعال‌سازی مجدد قابلیت بازیابی ایمیل‌ ها نیز ‌باید همین مراحل را دنبال کرده و در مرحله ۵، گزینه اول را فعال کنید.