اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

 گوگل کروم

یکی دیگر از توانایی‌های داخلی گوگل کروم در ذخیره سازی و تبدیل صفحات وب و فایل‌های تصویری به فرمت PDF است که در این آموزش از تورتک به چگونگی انجام این کار توسط گوگل کروم می‌پردازیم.
چاپ ( Print ) صفحه وب در گوگل کروم به صورت PDFاگر می‌خواهید از محتویات موجود در یک صفحه وب یک فایل PDF را ایجاد کنید و بعداً این فایل را بخوانید تنها کافی است با استفاده از کلید میانبر Ctrl + P در نسخه ویندوز این مرورگر و یا Cmd + P در نسخه Mac این مرورگر پنجره چاپ ( Print ) را باز کنید. سپس کافی است در قسمت Destination از این پنجره گزینه Save as PDF را انتخاب کرده و در صورت نیاز الباقی تنظیمات اضافی را در پایین این قسمت برای تبدیل صفحه وب مورد نظر به فایل PDF انجام دهید و در آخر نیز بر روی گزینه Save برای انجام عملیات کلیک کنید.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید تنظیمات زیادی برای مشخص کردن حالت فایل PDF خروجی از صفحه وب مورد نظر ما در این قسمت از گوگل کروم وجود دارد که در ساخت یک فایل PDF سفارشی می‌تواند کمک بزرگی را به ما بکند.