اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اگر با اینترنت زیاد سر و کار دارید شاید تا به حال با کلمه Phishing و یا خود آن برخورد داشته اید (و یا شاید یک کارشناس Phishing باشید!) در برخورد اول با یک سایت و یا یک ایمیل که به هر نحوی درخواست اطلاعات شخصی شما را می نماید ترس از برخورد با این معضل وجود دارد که آیا این سایت و یا ایمیل یک جور Phishing می باشد و یا خیر؟ چه راهی برای پی بردن به  پاسخ این سوال هست؟

در این مقاله ما به بررسی تعریف این معضل اینترنت نمی پردازیم، بلکه می خواهیم یک سرویس تحت وب را معرفی کنیم تا شاید برخی معضلات ناشی از این مورد را برای کاربران برطرف نماییم.

سرویس PhishTank یکی از سرویس های معروف مربوط به OpenDNS می باشد که در این زمینه فعالیت می نماید. شما می توانید با مراجعه به این سایت در آدرس http://www.pishtank.com/ به بانک اطلاعاتی قدرتمندی از سایت های Phishing که سایت و همچنین سایر کاربران معرفی نموده اند و مضر بودن آن ها به اثبات رسیده دسترسی پیدا نموده و با استفاده از جستجوگر سایت تا حدودی اطمینان حاصل نمایید که آدرسی که شما با آن برخورد نموده اید یک آدرس مضر است و یا خیر.

در صورتی که تمایل دارید در این پروژه مشارکت نمایید می توانید با ساختن یک حساب کاربری به معرفی سایت هایPhishing ی که  با آن ها برخورد نموده اید بپردازید و یا سایت هایی که دیگران معرفی نموده اند را بررسی و به مضر و یا مضر نبودن آنها رای دهید.

البته حتما سایت هایی دیگری نیز در این زمینه فعالیت می نمایند و معرفی این سایت در این زمینه لزوما دلیل بر برتری این سایت نسبت به آن ها نمی باشد. همچنین برای آشنایی با میزان اعتبار این سایت می توانید به صفحه دوستان این سایت مراجعه نمایید و لیستی از شرکت های معروف مانند AVIRA، McAfee، Kaspersky، Yahoo، OPERA، Mozila و غیره را مشاهده نمایید که در حال استفاده از اطلاعات این سایت در جهت بهبود عملکرد محصولات خود هستند.

منبع:techblog.ir