اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش می خواهیم نحوه حذف جیمیل یا همان حساب کاربری جیمیل Gmail را برای شما دوستان بیان کنیم.

 

اول : ایمیل ها و دیگر اطلاعات گوگل خود را دانلود نمایید
زمانی که حساب خود را پاک می نمایید حساب گوگل شما به طور کامل حذف می شود و این قضیه شامل تمامی اطلاعاتی است که در سرویس های گوگل ذخیره کرده اید . در صورت تمایل باید ایمیل های خود , فایل های آپلود شده در YouTube و هر چیزی که با حساب گوگل خود تنظیم کرده اید را یک نسخه پشتیبان تهیه فرمایید .

خوشبختانه گوگل برای انجام این کار یک ابزار را در اختیار شما قرار داده است . به Google Takeout  بروید و در آنجا شما می توانید تمام اطلاعات گوگلی خود را دانلود نمایید .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 1

حذف حساب کاربری گوگل :

شما برای این کار دو راه پیش روی خود دارید .
شما می توانید با رفتن به صفحه  Google’s official preferences چندین گزینه را برای انتخاب داشته باشید . گزینه هایی همانند delete products و یا Delete Google account and data .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 2

گزینه اول به شما این اجازه را می دهد یک سرویس خاص که شامل Gmail نیز می شود را حذف نمایید . از این قسمت می توانید تمام ایمیل های خود را به همراه آدرس ایمیل خود حذف نمایید . اما بقیه سرویس های گوگل را دست نخورده باقی بگذارید به طوری که قابل اجرا باشند . دومین گزینه هر چیزی که مرتبط با حساب کاربری گوگل شما است را پاک می نماید که شامل YouTube و Google Drive و تمام اسنادی که را که به این سرویس ها آپلود کرده اید می شود .
در ادامه به نحوه انجام هر یک از این گزینه ها با تصویر مرحله به مرحله خواهیم پرداخت .

فقط حذف حساب Gmail شما

گزینه اول یعنی delete products به شما لیستی از سرویس های گوگلی را که شما از آن ها استفاده می کنید در اختیار شما قرار می دهد . در روبروی این سرویس ها یک آیکون سطل زباله وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید اقدام به حذف سرویس مورد نظر نمایید .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 3

برای حذف حساب Gmail , بر روی آیکون سطل زباله در روبروی آن کلیک نمایید .
بر اساس گفته های شرکت گوگل , حذف حساب Gmail شما به معنای :
–    ایمیل آدرس شما توسط فرد دیگری قابل استفاده نیست
–    تمامی ایمیل های شما حذف خواهند شد
–    حساب گوگل شما که شامل خرید هایی که توسط Google Play انجام داده اید و تاریخچه آن ها حذف نخواهند شد .
زمانی که بر روی آیکون سطل زباله روبروی Gmail کلیک کنید به شما گفته خواهد شد که یک ایمیل آدرس جدید را اضافه کنید . با ایمیل آدرس جدید می توانید به دیگر سرویس های گوگل دسترسی داشته باشید (Google Drive, YouTube,… ) .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 4

آدرس اصلی ایمیل خود را ( نه آدرسی که می خواهید آن را حذف نمایید ) وارد کرده و سپس بر روی گزینه Send Verification Email کلیک نمایید . یک ایمیل به حساب کاربری شما ارسال می شود و شبیه تصویر زیر است .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 5

بر روی لینک فرستاده شده کلیک نمایید . شما به صفحه جدیدی وارد می شوید . در آن جا می توانید یک بار دیگر حذف حساب Gmail خود را تایید نمایید .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 6

این تایید آخرین تایید و آخرین اخطاری است که به شما داده می شود بنابر این از انجام این کار بطور یقین اطمینان حاصل نمایید و مطمئن شوید که تمام اطلاعات خود را پشتیبان گیری کرده اید . سپس بر روی گزینه Delete Account کلیک نمایید

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 7

زمانی که این کار را انجام دادید شما به طور رسمی حساب  Gmail خود را حذف نموده اید . شما همچنان می توانید از طریق آدرس ایمیل جایگزین که در مراحل اولیه وارد نموده اید به سرویس های گوگل همانند YouTube دسترسی داشته باشید .

حذف کامل حساب کاربری گوگل

اگر حذف حساب Gmail شما کافی نیست شما می توانید به طور کلی حساب کاربری گوگل خود را حذف نمایید . پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انجام این کار تمام اطلاعات گوگلی خود را دانلود و آرشیو نمایید . این اطلاعات شامل ایمیل های شما , مخاطبین , اسناد موجود در Google Drive و حتی آپلود های YouTube شما می شود .

پروسه حذف کلی حساب گوگل شما ( Delete Google account and data ) آسان تر از حذف یک سرویس خاص همانند Gmail در مرحله قبلی است . در اول از شما سوال می شود که آیا می خواهید حساب گوگل خود را حذف نمایید و از شما تاییده می خواهد . قبل از زدن تیک های گزینه های مربوط به تایید و کلیک بر روی گزینه Delete Account کاملا از انجام این کار مطمئن شوید زیرا تمامی اطلاعات مربوط به حساب گوگلی شما حذف خواهند شد و دیگر راهی برای برگشت نیست .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 8

پس از اطمینان و زدن تیک های تاییدیه و کلیک بر روی گزینه Delete Account به شما گفته خواهد شد که حساب کاربری شما حذف شده است .

آموزش حذف حساب کاربری گوگل جیمیل 9

شما یک مدت زمان بسیار بسیار کوتاهی در اختیار دارید که اگر از کار خود پشیمان شده اید حساب خود را بازیابی نمایید اما برای انجام این کار باید سریع عمل کنید . برای این کار باید بر روی لینک Go to Account support کلیک نمایید و مراحل گفته شده را طی نمایید . بهترین کار این است شما این پروسه را تا زمانی که به طور کامل از حذف حساب خود مطمئن نشده اید انجام ندهید و از تمامی اطلاعات موجود بر روی حساب گوگلی خود نسخه پشتیبان تهییه نمایید .

 

asarayan