اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در این آموزش می خواهیم نحوه گرفتن خروجی از مخاطبین در حساب کاربری جیمیل Gmail و انتقال آن به حساب دیگری در همین سرویس گوگل را به شما توضیح دهیم.

 

گوگل روندی را پیش گرفته است که به هیچ عنوان نمی توان بین دو حساب کاربری مجزا لیست مخاطبین را همگام سازی کرد . در عوض شما با انجام یک پروسه دستی دو مرحله ای که شامل استخراج لیست مخاطبین از یک اکانت با فرمت CSV و وارد کردن آن به حساب کاربری دوم خود است می توانید این کار را انجام دهید . با ما همراه باشید .

مرحله اول : استخراج لیست مخاطبین از حساب کاربری اولیه خود
اولین مرحله جابجا کردن  لیست مخاطبان خود این است که آن ها را از  حساب کاربری که در آن وجود دارند استخراج کنید . برای این کار به صفحه  Google Contacts ( حساب کاربری گوگل ) بروید و به حساب خود که می خواهید لیست مخاطبینتان را از آن استخراج کنید وارد شوید . سپس مخاطبین خود را که تمایل دارید آن ها را جابجا کنید را انتخاب نمایید ( با کلیک بر روی مربع کوچک کنار هر مخاطب ) و یا می توانید در قسمت نشان داده شده در عکس همه آن ها را انتخاب نمایید . 

لیست مخاطبان گوگل 1

سپس بعد از انتخاب مخاطبین خود بر روی گزینه More کلیک کرده و ار منوی باز شده گزینه Export را انتخاب نمایید .

لیست مخاطبان گوگل 2

سپس در پنجره باز شده  Export مطمئن شوید که مخاطبین خود را به درستی انتخاب کرده اید شما می توانید از بین مخاطبین افرادی را که خود انتخاب کرده اید , یک گروه مشخص و یا تمامی مخاطبین خود انتخاب کنید . سپس گزینه Google CSV format  را ( برای وارد کردن به یک حساب کاربری دیگر ) انتخاب نمایید و سپس بر روی گزینه  Export کلیک نمایید .

لیست مخاطبان گوگل 3

 فایل CSV در مسیر دانلود های شما قرار خواهد گرفت ( بهتر است برای جلوگیری از سردر گمی نام آن را  Google Contacts نامگذاری کنید )

لیست مخاطبان گوگل 4

مرحله دوم : وارد کردن مخاطبین به حساب کاربری دوم
حال زمان آن رسیده است که مخاطبین استخراج شده را به حساب کاربری دیگر خود وارد نمایید . پس مجدد به صفحه Google Contacts بروید و این بار با حساب کاربری دوم خود وارد شود . . سپس بر روی گزینه More کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Import را انتخاب نماببد .

 

لیست مخاطبان گوگل 5
در پنجره Import بر روی گزینه Choose File کلیک کرده و به مسیر ذخیره سازی فایل  CSV خود رفته و آن را انتخاب نمایید .

لیست مخاطبان گوگل 6
سپس بر روی گزینه Import کلیک کرده تا لیست مخاطبین شما در حساب کاربری دوم شما ذخیره شود .

لیست مخاطبان گوگل 7
مخاطبین وارد شده در قسمت My Contacts قابل مشاهده هستند . همچنین شما می توانید مخاطبین وارد شده خود را در قالب یک گروه خاص که نام آن تاریخ انجام عملیات ورد به حساب کاربری بوده است را در گروه بندی جدا مشاهده نمایید .

 

لیست مخاطبان گوگل 8

این تمام کاری است که باید انجام دهید . در یکی از فروم های رسمی گوگل این شرکت به طور غیر رسمی اعلام کرده است در صدد تهیه ویژگی برای انجام همگام سازی اتوماتیک مخاطبین بین حساب های کاربری مجزا نیز هست  . حال تا محقق شدن این ویژگی جدید باید مدت زمانی را صبر کرد . تا آن موقع بهترین و سریع ترین راه برای جابجایی لسیت مخاطبین بین حساب های گوگل همین روش استخراج از یک حساب کاربری و سپس وارد کردن آن ها به حساب کاربری دیگراست .

asarayan