اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

معمولا این مشکل دو تا دلیل داره یا کارت گرافیک مشکل پیدا کرده و یا اینکه مادربورد نمی تونه هارد رو detect کنه. البته اگر موقع روشن کردن از کامپوتر صدای بوق ممتد بیاد رم مشکل داره.

اگه ویندوز به درستی بالا اومد یعنی مثل همیشه با بوق های معمولی ویندوز بوت شد ولی اصلا مانیتور روشن نشد (یعنی چراغ نارنجی به چراغ سبز تبدیل نشد ،البته معمولا،)چهار تا احتمال وجود داره:

یکی این که یک یا چند تا از پین های کابلی که مانیتور رو به گارت گرافیک وصل می کنه شکسته باشه در این حالت بعد از اینکه هر دو طرف کابل رو بازدید کردی اگه همین جوری بود خوب باید کابل رو عوض کنی.(حتما این رو بررسی کن )

حالت دوم اشکال مربوط به کارت گرافیک هست. یعنی یا از جای خودش جابجا شده یا یه مشکل فنی باسش پیش اومده .در حالت اول بهتره که پس از اینکه کامپیوترت رو خاموش کردی یک بار کارت گرافیکت رو در بیاری و دوباره اون رو جا بزنی .
در حالت دوم هم باید کارت گرافیکت رو در صورت امکان با یک کامپیوتر دیگه امتحان کنی اگه باز هم مشکل داشت خوب باید اون رو به خدمات کامپیوتری ماهر بدی تا اگه شد اشکالش رو برطرف کنه اگه نشد هم یکی نو بخری.

در حالت سوم هم اگه کارت گرافیکت آن برد (On Board) هست باید مادربرد ت رو یا عوض کنی یا تعمیر .

در حالت چهارم هم شاید اشکال از مانیتورت باشه پس اگه امکان داره مانیتورت رو با یک کامپیوتر دیگه امتحان کن ببین کار میکنه یا نه .این هم مثل بقیه یا باید تعمیر بشه یا عوض