اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کشته شدن دختر جوان دانشجو، جنون پسر نوجوان شاهد انتحاری، زخمی شدن 22 تن از مردان و زنان و سالمندان و کودکانی که از بد حادثه در آن زمان و آن مکان سپر بلای وکیل پارلمان شدند.

 

شکریه جان که چندی قبل از حمله انتحاری به جان موترها و محافظانش در صحن علنی مجلس نمایندگان مصرف جمع آوری امضا برای تایید توافقنامه امنیتی کابل واشنگتن بوده است با جراحت سطحی و خراش جزیی در بیمارستان بسر می برد و به بهانه تداوی عازم هندوستان شده، در آغاز فوران محبوبیت و شهرت قرار گرفته است.

 

در همین اوان، ده ها تن کشته و زخمی که ارتباطی به حکومت و مقامات امنیتی ندارند ناآگاهانه و ناخواسته در معرض جراحات شدید، جنون و مرگ قرار می گیرند و در همان بیمارستان بستری می گردند اما نه بیانیه ای برای غم شریکی با آنان صادر می شود نه دیدار و دلگرمی.

 

سیل صفوف شلوغ و پر ازدحام عیادت کنندگان دولتی و بلندپایه از شکریه بارکزی با یک خراش جزیی و جراحت سطحی درحالی تداوم یافت که هیچ گونه عیادتی از مریض های دیگر در همین واقعه در همان بیمارستان به عمل نیامده است.

 

22 تن که سپر بلای شکریه جان شدند در سکوت خبری، بی اعتنایی حکومتی و نگرانی ازکارافتادگی و هزینه های درمان بسر می برند درحالی که دم به دم بر موج همدردی و ابراز تاثر ارگ نشینان از خراش ابرو یا زخم نوک انگشت این وکیل پارمان افزوده می شود.

 

البته شکی در این نیست که فاصله مردم ملکی از مسوولان به اندازه فاصله زمین از آسمان است و وکلای مردم در خانه ملت نه خدمتگذار که خدمتپذیر ملت هستند و جان صدها تن از کودکان و سالمندان و زنان فدای یک تار موی ایشان اما کمی هم ظاهرسازی هزینه ای ندارد.