اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بیست سال آزگار از اولین رونمایی از فرزند نامشروع و ناخلف مزدوران منطقه و ابر قدرت غرب می گذرد؛ آمیزشی که منجر به غده سرطانی تروریسم و طالبان در خاورمیانه شد و تاکنون به انواع و اقسام و اشکال و عناوین مختلف خون مردم را می مکد.

 

از 23 میزان 1373 که اولین حمله مرگبار و تصرف سریع الوقوع و سقوط ناگهانی یکی از ولسوالی های قندهار توسط کسانیکه با عنوان طالبان آمده بودند تا 23 میزان 1393 که اینان همچنان گیج و منگ به کشتار وحشیانه خود ادامه می دهند فاصله بسیار است.

 

اگر 20 سال قبل و ماه ها قبل از آن که اسلام آباد و واشنگتن مشغول سرهم کردن موجوداتی انسان نما برای وحشیانه ترین اعمال و ضد اسلامی ترین جنایات و ضد انسانی ترین اعتقادات بودند هدف و برنامه کوتاه مدتی نیز در پس پرده موجود بود با این که…

 

با اینکه پس از به قدرت رسیدن یک باره، اعلام حکومت کردن، ضعف، تنش و تشنج دسته ای و میان گروهی و در نهایت منزوی شدن و چنددستگی آشکار طالبان، مقام های پاکستانی و امریکایی اعلام انزجار و ابراز برائت از چنین گروهک تروریستی داشته اند اما…

 

اما آنچه که امروز با نقاب های سیاه بر صورت، ریش های دراز و مسلسل های آماده به شلیک در برخی خیابان ها و جاده های افغانستان دیده می شود نه هدف، نه برنامه و نه حمایت 20 سال گذشته غرب و شرق را با خود دارد و در منجلاب سرگردانی غوطه می خورد.

 

با این تفاسیر به صراحت می توان گفت طالبان جوانمرگ شده اند! براستی گروهکی که برای تصرف و تجاوز کشورهای همسایه و استکبار جهانی در سیطره بر قلب آسیا بوجود امدند و شکل گرفتند؛ در باتلاقی متضاد اهداف و برنامه های غرب و شرق در 20 سالگی فرو پاشیدند.

 

اینک مدت ها است از طالبانی که با چنان نظم و حمایت و سرعتی کابل را به تصرف درآوردند و حکومت تشکیل دادند جز حملات از هم گسیخته نامنظم، اشباح سرگردان در ولایات جنوب شرقی افغانستان و بیانیه های بی سر و ته از ذبیح الله مجاهد، چیزی باقی نمانده است.

موضوع : اخبار