اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

هزینه اجاره ویلا برای یک واحد نیروهای آمریکایی در افغانستان ۱۵۰میلیون دالر بود.

 

سیگار یا اداره بازرسی عمومی آمریکا برای بازسازی افغانستان، اعلام‌کرد که یافته‌های جدید این نهاد نشان می‌دهد که بخشی از نیروهای آمریکایی که تحت عنوان ثبات و کسب و کار درافغانستان فعالیت می‌کردند، ۱۵۰ میلیون دالر برای ویلاهای اجاره‌ای و تامین امنیت خود در کابل و سه شهر دیگر افغانستان هزینه کردند.

 

به نوشته سیگار این هزینه که ۲۰ درصد کل بودجه این واحد نیروهای آمریکایی را تشکیل می‌دهد، صرف اجاره ویلاهای شخصی و نیروهای محافظ برای کارمندان دولت آمریکا شده، در حالی که این کارمندان قادر بودند از پایگاهای نیروهای آمریکایی استفاده کنند.

 

سیگار افزود: براساس ارزیابی این نهاد اگر این نیروها از تسهیلاتی که در سفارت آمریکا در کابل موجود بود، استفاده می‌کردند، هزینه ۱۰ کارمند این نهاد در سال ۲۰۱۴ به حدود ۱٫۸ میلیون دالر کاهش می‌یافت.

 

بر اساس نامه سیگار که به وزارت دفاع آمریکا نوشته شد، این ویلاها در کابل، همچنین ویلاهای مشابه در شهرهای هرات در غرب، و مزارشریف در شمال افغانستان و برای مدتی کوتاهی در شهر جلال آباد در شرق افغانستان کرایه گرفته شده بودند.

 

سیگار افزود: این ۱۵۰ میلیون دالر برای سکونت و حمایت از تعدادی انگشت شمار نیروهای آمریکایی که بیشترین تعداد آنان به ۵ تا ۱۰ تن می‌رسیدند، هزینه شده‌ است.

 

بر اساس گزارش سیگار این پول شامل هزینه‌های از قبیل کرایه ویلا، تامین امنیت، فراهم کردن وسیله نقلیه، هزینه‌های غذا و هزینه سفر کارمندان این نهاد به ولایت ها شده‌ است.

 

در نامه‌ تازه این نهاد آمده است که براساس اطلاعات به دست آمده، این واحد از نیروهای آمریکایی از ۲۸۲ میلیون دالری را که قرار بود برای توسعه صنعت معدن، نفت و گاز در افغانستان به مصرف برسانند، به طور درست استفاده نکرده‌اند. ۴۳ میلیون دالر از این سرمایه برای ساخت یک پمپ گاز فشرده برای استفاده خودروها در شهر شبرغان ولایت جوزجان در شمال افغانستان به کار رفته در حالی که هزینه ساخت چنین تاسیساتی در کشورهای همسایه افغانستان ۵۰۰ هزار دالر است.

 

سیگار افزوده که کنگره آمریکا از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۴ میلادی ۸۲۲ میلیون دالر را برای این بخش از نیروهای آمریکایی که تحت عنوان ثبات و کسب و کار در افغانستان فعالیت می‌کردند، تصویب کرده بود که از این مقدار ۷۶۶ میلیون دالر به این نهاد سپرده شده‌ است.

 

این واحد در سال ۲۰۰۶ توسط وزارت دفاع آمریکا در عراق ایجاد شد و در سال ۲۰۰۹ فعالیت خود را در افغانستان آغازکرد و این فعالیت تا ماه مارچ ۲۰۱۵ ادامه داشت.

موضوع : اخبار