اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

تا حال هیچ رییس جمهوری هموطنان اش را به این بی حرمتی خطاب نکرده است.

 

رییس جمهور افغانستان در کنفرانس مطبوعاتی در حضور ده ها خبر نگار خطاب به پناهجویان افغانستانی، آیا شما فکر می کنید خیابان های آلمان را با طلا فرش کرده اند و شما فکر می کنید یک زندگی بسیارخوب و مرفعی در انتظار شما است؟

 

در جای دیگر باز خطاب به پناهجویان افغانستانی چنین می گوید: شما برای آمدن به آلمان هزاران دالرخرج می کنید و گاهی هم زندگی خود را از دست می دهید برای چه؟

 

جناب غنی: پناهجویان افغانستانی برای قدم زدن روی جاده های طلایی به گفته شما و زندگی مرفه به آلمان نمیآیند، بلکه آنها می خواهند جان خود ، زن و فرزندان شان را از مرگ، تاراج و دار و ندار شان و از تجاوز به ناموس شان نجات دهند.

 

آنها از گرسنگی و بی خانگی فرار نمی کنند، آنها امنیت می خواهند و بس.

 

این درست همان چیزی است که شما نمی توانید برای آنها فراهم سازید. از زمان آمدن حکومت به اصطلاح وحدت ملی ولسوالی ها خرید و فروش می شود وشماری از والی ها، ولسوالان از قندوز و سایر ولسوالی ها در شمال کشور از حمله طالبان فرار می کنند و شهر و مردم آنرا به دست دشمنان رها می کنند و طالبان با تصرف شهرها دارایی های مردم را چپاول و به ناموس شان تجاوز می کنند.

 

تجار ملی برای حفظ جان خود باید ده ها محافظ استخدام نمایند، زن و فرزندان شان در خطر اختطاف و مرگ می باشد، بانوان معلم، داکتران و نرس ها و سایر کارمندان دولتی از ترس جان خود هراس دارند و زندگی را با ترس و استرس می گذرانند.

 

مادران و پدران از ترس اختطاف احتمالی فرزندان شان خواب راحت ندارند، کسبه و دوکانداران جهت عدم امنیت دست بالای دست نشسته اصلا کار و بار وجود ندارد. به گفته کسبه کاران اصلا خردید و فروش به شدت کاهش یافته و مردم همه منتظر اند که باز فردا چه حمله و یا چه اتفاقی ناگواری خواهد افتاد؟

 

نیروهای طالبان با کمک بخشی از جناح حاکم به نقاط مختلف افغانستان جابجا می شوند. جای عدالت که وظیفه مقامات عدلی و قضای کشور می باشد، مشتی افراد اوباش به نام قاضی هموطنان ما را اعدام، شکنجه، سنگسار و در ملاء عام شلاق می زنند.

 

ولی شما جناب رییس جمهور از شهروندان افغانستان شکایت دارید چرا کشور را ترک می کنند؟

جناب رییس جمهور شما و دوستان تان خود را از ترس طالبان در سوراخ های ارگ پنهان کرده و یا با ده ها محافظ از ارگ خارج می شوید و شهروندان افغانستان را به دست جلادان رها نموده و زندگی شانرا با خطر مرگ مواجه ساخته اید و می گویید افغانستان امن است.

موضوع : اخبار