اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس جمهور غنی سه شنبه یا چهار شنبه هفته آینده به برلین سفر کند

جناب اشرف غنی اگر برای حل مشکلات پناهچویان افغانستان به برلین امدید خوش آمدید و گرنه…

جناب رییس جمهور شما نه در افغانستان زمینه کار را برای جوانان و امنیت شان فراهم نمودید و نه هم در المان به آنها رسیدگی می شود.

 

اگر آنها به افغانستان برگردند، بدون شک یا کشته و یا معتاد می شوند و یا شکار گروهای ترورییستی مانند طالبان و داعش گردیده بکام مرگ کشانده می شوند و شما مسؤول این جنایت ها می باشید.

مگر تظاهرات صد ها هزار جمعیت در کابل مقابل ارگ نسبت به سر بریدن هفت زن، مرد و کودک شما را از خواب غفلت بیدار نکرده است؟

 

جناب غنی شما با کمک های میلیاردی جامعه جهانی و با حضور ده هزار نیروی بین المللی و بیش از ۳۵۰ هزار نیروی افغانستانی نمی توانید امنیت مردم را تآمین نمایید و هر روزه والسوالی ها در اکثر نقاط افغانستان خرید و فروش می شود، اموال مردم به تاراج می رود، به بانوان تجاز می شود و شما فقط تماشا می کنید. غیرت شما کجاست؟

 

آیا برای شما و سایر مقامات ارشد حکومت به اصطلاح وحدت افغانستان در ملاقات های تان با خانم مرکل صدراعظم آلمان و سایر مقامات المانی و پرداختن میلیون ها یورو از پول مالیه شهروندان آلمانی به افغانستان چه کار های اساسی به این کشور انجام داده اید؟ ،پول آنها به کجا رفته است؟

 

این در حالی است که روزانه نزدیک به هزار نفر و یا بیشتر از کشور فرار می کنند. آیا شما خجالت نمی کشید؟ شما به عنوان رییس جمهور کشور، چطور به مقامات جامعه اروپا به خصوص المان می گویید افغانستان کشور امن بوده و افغانها می توانند به کشور شان برگردند؟

 

به گفته شما امکان کلاس های المانی و مکاتب برای فرا گرفتن زبان آلمانی براکثرا جوانان پسر و دختر و میان سالان از بین رفته و تمام افغانستانی ها را خشمگین ساخته است.

پناهجویان افغانستانی می گویند و مشاهده شده است که در اکثر مراکز سکونت موقطی پناهجویان صبح ها موتر های سرویس برای بردن جوانان و فامیل های عرب به کلاس های آموزش زبان آلمانی می آیند، که فقط عرب ها از کشور های سوریه و عراق سوار سرویس می شوند و به محل آموزش می روند و جوانان افغانستانی فقط از بیرون حسرت آنرا می خورند که چرا به اساس گفته رییس جمهور که گویا افغانستان کشور امن می باشد و افغانها می توانند به کشور شان برگردند از آموزش زبان آلمان محروم می مانند؟

 

سفیر افغانستان از تمام این جریانات اطلاع دارد ولی او در چنین شرایطی ناگوار حتی گوش به مشکلات پناهجویان ندارد و این ابتکار را ندارد که شماری از نمایندگان پناهجویان را در سفارت دعوت نموده مشکلات شانرا بشنود و به افغانستان و به مقامات المانی منتقل نماید.

 

در همین ارتباط تمام مقامات افغانستانی مخفیانه به برلین می آیند و حتی حاضر نمی شوند با تعدادی از افغانستانی ها ملاقات نمایند و سفارت افغانستان آنها را به گونه ای پنهان می کند.

حالا ببینیم جناب رییس جمهور غنی چه می گوید و چه می کند؟

 

هموطنان عزیز اگر شما بخواهید به رییس جمهور در موارد یاد شده چیزی بگویید چه خواهد بود؟

موضوع : اخبار