اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ارگانهای امنیتی افغانستان بعد از سکوت طولانی در قبال اظهارات برخی مسوولین مبنی براینکه سران مخالفین مسلح در کابل زندگی می کنند و با برخی ارگانهای امنیتی افغانستان در ارتباطند، چنانچه حاجی ظاهر قدیر معاون اول مجلس ملی افغانستان نیز در جلسه علنی روز دوشنبه پر واضح گفت سران داعش در کابل سکونت دارند و با برخی ارگانهای امنیتی و سفارتخانه ها در اتباط اند،بالاخره عکس العمل نشان دادند.

 

نورالحق علومی وزیر داخله افغانستان در کنفرانس خبری مشترک با رحمت ا.. نیبل رییس امنیت ملی و رییس ستاد مشترک وزارت دفاع افغانستان گفت: اینگونه اظهارات غیرمسوولانه می باشند و باید از آن جلوگیری بعمل آید.

وی بدون ذکر نام کدام مقام مسوول هشدار داد اگر مسوولانی که اینگونه ادعاها را مطرح می کنند برای ادعاهای خود اسناد و شواهدی ارایه ندهند، مورد برخورد قانونی قرار خواهند گرفت.

 

البته حاجی ظاهر قدیر در جلسه عمومی مجلس ملی گفت اسناد کافی در اختیار دارد و نشان می دهد که شورای امنیت ملی در این راستا مستقیما مداخلت می کند و در وقت مناسب این اسناد را به مجلس ملی ارایه خواهد داد.

 

اکنون باید دید که آیا به ارگانهای امنیتی این اسناد تحویل داده خواهد شد یا خیر و اگر ارائه نداد آیا برخورد قانونی با مسوولانی مانند حاجی ظاهر قدیر صورت خواهد گرفت یا خیر؟

 

رادیو پشتو در این زمینه نظر عبدالودود پیمان عضو مجلس ملی افغانستان را تلفنی جویا شد که در پاسخ ضمن تایید اظهارات حاجی ظاهر قدیر گفت که حضور هواداران و نمایندگان طالبان در کابل و حتی در دولت افغانستان مانند روز روشن است و نیاز به ارائه اسناد نیز ندارد.

به گفته وی اگر این حامیان و هواداران طالبان نباشند، آنان هیچوقت با عبور چند کمربند امنیتی نمی توانند برای اجرای اقدامات تروریستی به اماکن مهم و حساس در کابل برسند.

 

این عضو مجلس ملی افغانستان همچنین ضمن رد حضور داعش درافغانستان گفت که هیچ داعشی در این کشور وجود ندارد و طالبان ممکن است که از نام داعش استفاده کنند.

وی همچنین ضمن اشاره به ائتلاف جهانی برهبری امریکا علیه داعش گفت که این کشورها جهانیان را به مسخره گرفته اند.

 

به گفته این عضو مجلس ملی افغانستان این چگونه ممکن است که کشورهایی همچون امریکا،ترکیه و عربستان و قطر که خودشان داعش را بوجود آورده اند و همین داعش را از بین ببرند.

وی موضوع داعش را یک بازی بسیار خطرناک و بین المللی از سوی امریکا و هم پیمانان منطقه ای دانست و گفت هدف اصلی این بازی کشورهای اسلامی و کشورهای آسیای میانه بویژه روسیه و ایران می باشند.

 

به گفته آقای عبدالودود پیمان تنها ایران و روسیه بطور جدی علیه داعش می جنگند و همین کشورها خواهند توانست این توطئه خطرناک امریکا را خنثی سازند.

 

رادیو پشتو همچنین نظر آقای احمد ضیا رحیمزی معاون مدیر مسوول روزنامه افغان جرگه چاپ کابل را درباره ادعای حاجی ظاهر قدیر در رابطه با حضور سران داعش در کابل و عکس العمل ارگانهای امنیت افغانستان را تلفنی جویا شد که در پاسخ ضمن رد اظهارات حاجی ظاهر قدیر در خصوص ارتباط سران داعش و گروههای مخالف مسلح با ارگانهای امنیتی افغانستان گفت: از آنجایی که پیش بینی های سفارت امریکا در کابل درخصوص وقوع عملیات تروریستی چندین بار درست از آب درآمده، اظهارات حاجی ظاهر قدیر در رابطه با ارتباط سران تروریستها با سفارت امریکا کاملا درست و مورد تایید می باشند.

 

این روزنامه نگار افغانستانی همچنین در رابطه با داعش در افغانستان افزود پروژه ای بنام داعش براساس سیاستهای استعماری غرب دارد جهانی می شود و افغانستان نیز از این امر مستثنی نیست.

 

ایتلاف جهانی ضد داعش نیز بگفته آقای رحیمزی یک نمایش بیش نیست و متاسفانه حکومتها برخی کشورهای اسلامی و عربی را در این بازی خطرناک غرب برهبری امریکا دخیل دانست و خاطر نشان کرد اگر کشورهای سلامی در قبال این هژمونی امریکا متحد نشوند وضعیت امنیتی منطقه از این که است وخیم تر خواهد شد که درنتیجه یک جنگ سراسری در منطقه درخواهد افتاد که این خواست امریکا و انگلیس است که می خواهد کشورهای اسلامی را به کشورهای کوچک کوچک تقسیم نمایند تا هم براحتی بر آنان سلطه داشته باشند و هم اسراییل برای همیشه در امان بماند.

موضوع : اخبار