اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روزنامه «سیتیزن»، چاپ دهلی‌نو، در تحلیلی، عربستان را بازنده حملات گروه تروریستی داعش در فرانسه دانسته است.

 

در این تحلیل به قلم «سیما مصطفی» ادعا شده حملات پاریس، با تغییر مواضع دو کشور امریکا و فرانسه در قبال مسایل سوریه، عربستان را به حس کردن سرمای انزوا وادار کرده است.

 

مطابق این تحلیل، «در جهانی که سیاست‌هایش در قبال بشار اسد را به سرعت تغییر می‌دهد، عربستان با مخالفت‌های شدیدش با دمشق و حمایتش از نیروهای داعش که در حال جنگ برای براندازی دولت سوریه هستند، تنها مانده است.»

 

تحلیلگر سیتیزن با اشاره به اقدام ریاض برای تشکیل ائتلافی علیه دولت بشار اسد در غرب آسیا می‌افزاید پس از حملات روسیه علیه مواضع داعش، این همگرایی در حال فروپاشی است.

 

اردن و مصر، بر اساس این نوشته، دو کشوری هستند که از حملات نظامی روسیه در سوریه حمایت می‌کنند – موضوعی که با مخالفت شدید عربستان روبروست.

 

«سیتیزن»، در ادامه تمرکز رسانه‌های غربی بر یافتن پیوندهایی بین حملات پاریس و عربستان سعودی را مورد توجه قرار داده و نوشته است: «مقالاتی که محله مولبئک در بروکسل را به عربستان سعودی ارتباط داده‌اند، در رسانه‌های اروپایی به چاپ رسیده‌اند. برخی از حمله‌کنندگان پاریس، از عربستان سعودی و سایر کشورهای خلیج (فارس) پول دریافت کرده‌اند تا مساجد افراطی وهابی تأسیس کنند.»

موضوع : اخبار