اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

این بازی های بچگانه و ناشیانه فقط و فقط مردم ملکی را از حکومت دورتر و پایه های ارگ را سست تر می کند و دیگر هیچ!

 

پیش از این بسیاری فسادهای کلان اخلاقی و اداری و اقتصادی حتی در رده خیانت ملی با زدوبندهای گسترده مسکوت می ماند، اما اخیرا اتهام های متقابل و افشاگری های تکان دهنده از لایه های عمیق و وسیع فساد و کارشکنی میان بدنه ارگ ریاست جمهوری پرده برمی دارد.

 

گویا قرار از این شده است که هرکدام از جمع چپاول گران و چنبره زدگان بر خوان گسترده ارگ در معاملات کلان و پروژه های عظیم داخلی و خارجی بی نصیب ماند، آنی و بلافاصله نسبت به افشاگری و اتهام زنی های بی حد و حصر علیه طرفهای درگیر رشوت خوری و اختلاس اقدام کند تا بلکه کمی تسلی یابد.

 

در مقابل، متهمان میز بیکار ننشسته و در اولین فرصت پرونده های خاک گرفته طرف مقابل را در فلان معدن و بهمان قاچاق رو می کنند؛ این بازی های بچگانه و ناشیانه فقط و فقط مردم ملکی را از حکومت دورتر و پایه های ارگ را سست تر می کند و دیگر هیچ!

 

بزرگترین نمونه ی اینگونه تیشه به ریشه ملت زدن ها در اتهامات همه جانبه و گسترده علیه دست داشتن حنیف اتمر در تجهیز و تعلیم داعش در ننگرهار، تمویل طالبان در زمان حامد کرزی و ریشه دوانیدن فساد و خیانت در لایه های امنیتی است که توسط ظاهر قدیر مطرح شده است.

 

معاون اول مجلس نمایندگان که با سخنانی سخت، مشاور ارشد امنیت ملی افغانستان را زیر سوال برده بود، از سابقه سیاه و دستان آلوده ی وی در طول دروان فعالیت اش در حکومت پیشین و کنونی پرده برداشت و بر نگرانی اذهان عمومی از وضعیت امنیت داخلی دامن زد.

 

نکته قابل توجه دیگر اینکه، خود ظاهر قدیر چه در زمان معاونت اول پارلمان و چع پیش از آن، بزرگترین توزیع کننده و قاچاقچی مواد مخدر در کشور خوانده می شده است که با باندبازی های خود ثروتی نامشروع بهم زده و روابطش با ذی نفعان کوکنار و خشخاش محکم و مستحکم گردیده است.

 

فارغ از اینکه فساد و بی کفایتی و وجدان حفته در میان سردمداران دولتی و امنیتی و قضایی ریشه دوانیده است و در خاطی و جانی و گناهکار بودن ظاهرقدیرها و حنیف اتمرها که در حکومت کم نیستند؛ هیچ شکی وجود ندارد اما برملا کردن این رازها و واگویی مکرر آنها بدون هیچگونه پیگرد و مجازات چه سودی دارد؟ مگر نه اینکه وقتی دولت و حکومت به جان یکدیگر می افتند، ملت در وحشتی چندین و چند برابر فرو می رود؟

موضوع : اخبار