اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

درپی افزایش 12 درصدی بر شمار افراد بی خانمان در 2 سال گذشته و کمبود پناهگاه و نوانخانه ها، شورای شهر لوس آنجلس شرایط جاری را بحران بی خانمان ها توصیف کرد که این شهر تا مدت ها قادر به حل آن نخواهد بود.

 

آمار جدید کمیته ‘فقر و بی خانمانی’ ایالت کالیفرنیا نشان می دهد که تنها در 2 سال گذشته 12 در صد بر شمار افراد بی خانمان در شهر لوس آنجلس این ایالت افزوده شده وشمارافرادی را که درحال حاضر در خیابان ها، پارکینگ ها و درون خودروهای فرسوده و اماکن متروکه شب را به روز می رسانند به 26 هزار نفر رسیده است.

 

شکایات رو به افزایش ساکنان شهر لوس آنجلس در مورد دردسرها و مشکلاتی که این افراد در محله های آن ها بوجود آورده اند مسئولان شورای شهر لوس انجلس را وادار به برگزاری نشستی اضطراری بمنظور تصمیم گیری در مورد آنچه این شورا ‘بحران بی خانمانی’ خوانده، کرد.

 

خوزه هویزار رییس شورای شهر لوس انجلس که ریاست کمیته ‘فقر و بی خانمانی’ را نیز بعهده دارد این بحران را در 60 سال گذشته بی سابقه توصیف کرده و گفته است که گرچه مسئولان شهرداری تلاش هایی را برای برخورد با این بحران شروع کرده اند اما تا حل کامل آن راه درازی در پیش است.

 

در نشست اضطراری روز گذشته مسوولان شورای شهر لوس آنجلس تصمیم گرفتند تا طبق یک طرح فوریتی افراد بی خانمان این شهر را حداکثر تا پایان ماه مارس آینده بطور موقت در برخی ساختمان ها و پارکینگ های این شهر اسکان بدهند.

 

بر همین اساس مسوولان شورای شهر لوس انجلس در نظر دارند به منظور بحث درباره یک بودجه اضطراری 100 میلیون دلاری برای برخورد با این بحران نشستی را در ژانویه سال آینده برگزار کنند.