اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اپوزیسیون سیاسی حکومت به اصطلاح وحدت ملی افغانستان، در دومین همایشِ بزرگ خویش، یک سال کارکرد حکومت وحدت ملی را بررسی نموده و طرح بدیلی برای بیرون رفت از بحران سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و امنیتی را برای شهروندان کشور ارایه نمود.

 

داکتر عبداللطیف پدرام رهبر اپوزیسیون حکومت وحدت ملی در این گردهمایی گفت: ما اگر حرف می زنیم، بدیل هم داریم. بدیل یعنی این که در همین مجلس هم بسیار افراد هستند که می‌توانند به جای این دو نفر در حکومت خدمت کنند. رییس جمهور و رییس اجرایی، حضرت عمر که نیستند، حضرت علی نیستند که ما بگوییم که برای‌شان بدیل نداریم.

 

به باور رهبر این حرکت، اوضاع اجتماعی، اقتصادی و امنیتی کشور با بحران روبرو است و وی به میدان آمده تا مردم را به مبارزه‌ی مدنی در برابر حکومت تشویق کند.

 

رییس شورای تاجیکان افغانستان افزود: اینها آمدند با امریکا پیمان امنیتی امضا کردند، بعد از همین پیمان وضعیت بُحرانی شد و متأسفانه مجلس هم به این پیمان رأی مثبت داد.

 

در اخیر، اعضای اپوزیسیون حکومت وحدت ملی از حکومت خواستند تا هرچه زودتر جلوی مافیای اقتصادی و فساد پیشه‌ را بگیرد و افراد شایسته را در رأس کارها بگمارد.

 

ذوالفقار امید رهبر حزب کار و توسعه در این مراسم اظهار داشت: در انقلاب سبز تبسم تک تک جوانان امروز در این همایش شرکت داشتند. زمانی که ما جنازه‌ها را از غزنی به کابل انتقال می‌دادیم، هشت نفر از گروگانان آزاد شدند و رییس جمهور گفت که من این هشت تن را آزاد کردم و ما به ایشان گفتیم که شما دروغ می‌گویید.

موضوع : اخبار