اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک نهاد بین‌المللی اعلام کرده است که ۹۱ فیصد از اطفال در افغانستان در معرض انواع خشونت فزیکی و روانی توسط خانواده و اجتماع قرار دارند.

ارزیابی تازه سازمان بین‌المللی نجات اطفال (Save the Children) نشان می‌دهد که حدود ۵۰ فیصد از اطفال خشونت‌های روانی را در خانه تجربه می‌کنند که شامل داد کشیدن بر سر آنها، دشنام دادن، مقصر بدبختی والدین دانستن، تحقیر آنها در میان جمع، تهدید به رها کردن و بیرون کردن آنان از خانه ‌است.

برای تدوین این راپور با بیشتر از ۱۰۰۰ طفل در پنج ولایت کابل، ننگرهار، بلخ، سرپل و جوزجان مصاحبه شده است.

صفی‌الله امر خیل، مشاور نهاد حمایت از اطفال تکان‌دهنده‌ترین یافته‌های این راپور را بخش خشونت‌های جنسی بر اطفال خواند که بیشتر این نوع قربانیان نیز اطفال مفلس جامعه هستند.

به راپور بی‌بی‌سی، این اطفال گفته‌اند که خشونت فزیکی اغلب توسط پدر و مادر، اقارب نزدیک، معلم، مدیر مکتب، نماینده صنف، مسئولان نظافت مکتب و افراد دیگر جامعه انجام می‌شود و این اطفال را مورد لت و کوب قرار داده، خفه کرده و حتی سوزانده‌اند.

اطفال اشتراک کننده در ارزیابی گفته‌اند که از عدم توجه پدر و مادر، نداشتن غذای کافی، نداشتن کالای مناسب، مریضی و نداشتن دوا رنج می‌برند. این روند باعث شده که احساس پوچی به آنها دست دهد.

اشتراک کننده گان این مصاحبه گفته‌اند که اگر در آینده پدر و مادر شدند هیچگاه رفتاری که با آنان شده با اطفال دیگر نخواهند کرد.

این ارزیابی نشان می‌دهد که اطفال شهری نسبت به اطفال قریه یی در معرض خشونت کمتری هستند.