اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پس از آنکه رییس جمهور اشرف غنی موقف خود را در برابر پاکستان مشخص کرد، پاکستان اعلام کرد که پاکستان دوست و برادر افغانستان و هراس افکنی دشمن مشترک هر دو کشور است. حکومت پاکستان نیز با نشر خبرنامه ای گفته است اسلام آباد با از دست دادن بیش از 60 هزار تن خود قربانی بزرگ هراس افکنی است و درد و رنج مردم و حکومت افغانستان را درک می کند. چرا رییس جمهور افغانستان که پیش از این دشمن پاکستان را دشمن خود می دانست به یکباره ناامید شد و پاکستان را دشمن افغانستان دانست؟

 

یاسین حبیب رییس حزب بیداری ملی و فلاح افغانستان در برنامه خط کابل در مورد سیاست جدید حکومت وحدت ملی در قبال پاکستان گفت: پاکستان نسبت به وعده های گذشته خود طی رفت و آمدهایی که به افغانستان داشتند و قول همکاری در پروسه صلح را داده بودند عمل نکرده اند. زمامداران و استخبارات پاکستان همواره در قبال مردم مظلوم افغانستان اعمال شوم داشته و هیچ وقت نسبت به افغانستان در جهت احیای صلح همکاری صادق نداشته است. آنان از یک سو وعده همکاری در پروسه صلح را می دهند و از سوی دیگر حملات توپخانه ای و موشکی در کشورانجام می دهند و یا حلقات مزدور که توسط آنان تجهیز و آموزش داده می شوند برای انجام حملات انتحاری به کشور روان می کنند. سران حکومتی نباید فریب آنان را خورند و جواب مشت را باید با مشت باید داد.

 

وی افزود: زمامداران حکومت وحدت ملی در زمینه احیای صلح تلاش می کنند اما پاکستان هر چند از پروسه صلح حمایت کرده است اما دیدیم که از دورویی، خباثت و فتنه انگیزی استفاده می کنند. یگانه راهی که می تواند پاکستان را به تعهدی که در قبال همکاری در پروسه صلح دارد وادار بسازد، بالا بردن انگیزه نیروهای نظامی و قوای مسلح افغانستان است. بدون شک گزینه مبارزه نظامی یگانه راهی است که می تواند پاکستان را مجبور بسازد تا در پروسه صلح همکاری کند. سران حکومت وحدت ملی باید به آن دسته از فرزندان کشور که در دوران جهاد و مقاومت تجربه کافی دارند بها و صلاحیت دهد تا مقابله به مثل کنند. زیرا تنها راهی که پاکستان را مجبور می کند دست از جنگ بردارد فشار نظامی بر آنان است.

 

آقای حبیب با توجه به این که پاکستان نزدیک به 60 سال در امور داخلی کشور دخالت می کند گفت: حکومت وحدت ملی با زمامداران پاکستان روی مسایل اساسی و انگیزه اصلی آنان که سبب دخالت 60 ساله آنان در کشور است به میز مذاکره نشینند و این علت را بررسی کنند.

 

 

موضوع : اخبار