اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ایتلاف عربی ضد یمنی به سرکردگی عربستان طی ۷۰۰ روز گذشته، بیش از ۲ ملیون راکت و انواع بم در یمن استفاده کرده است که بیشتر آن برای اهداف مسکونی و انسانی بوده است.

کمتر از یک ماه دیگر، جنگ نابرابر عربستان سعودی علیه یمن و لشکرکشی‌های ایتلاف سعودی علیه مردم مفلسترین کشور عربی وارد سومین سال خود خواهد شد؛ جنگی که به اعتراف سازمان‌های حقوقی بین‌الملل و ناظران فقط ویرانی و کشتار برای یمن به بار آورده است.

وبگاه خبری المشهد الیمنی در راپوری نسبتا طولانی به تبعات و پیامدهای جنگ ایتلاف عربستان سعودی علیه یمن و جنایت‌هایی آن پرداخته است.

ویرانی‌های گسترده:

ایتلاف عربستان سعودی که متشکل از ۱۷ کشور بوده و از طرف امریکا و رژیم صهیونیستی قومندانی می‌شود، ویرانی‌های زیادی در یمن به بار آورده است، به گونه‌ای که آدمی را به حیرت وا می‌دارد و آمارهای اعلام شده از حجم این ویرانی‌ها نشان می‌دهد که این جنگ تنها با هدف نابودی یمن و بازگرداندن این کشور به عصر حجر به راه انداخته شده است.

بر اساس این راپور و مطابق آمارهای رسمی و محلی در داخل و خارج یمن نشان می‌دهد که نزدیک به ۴۸۵۷۳۱ مسجد، پوهنتون، مرکز آموزشی، شفاخانه، مرکز صحی، نیروگاه تولید برق و ایستگاه و شبکه ارتباطی، بازار تجاری، خانه، پل، زمین زراعی، مرغداری، گاوداری، فابریکه و وسایل حمل و نقل عمومی، مخزن آب و تأسیسات سیاحتی، صنعتی و بندر به کل ویران شده و نیاز به این دارند که از نو ساخته شود.

طیارات جنگی ایتلاف عربستان سعودی افزون بر این، نزدیک به نیم ملیون خانه را به طور کلی یا جزیی تخریب کرده‌اند.

پیشنهاد بعدی:  کشته و زخمی شدن چهل هزار یمنی در پی تجاوز سعودی ها به یمن

جنایت‌های جنگی:

در راپور مذکور به جنایت‌های عربستان سعودی در یمن اشاره شده و آمده است که کشورهای ایتلاف عربستان به رغم اینکه خود را عربی و مسلمان می‌نامند، ولی طی ۷۰۰ روز گذشته بی هیچ محدودیتی علیه مردم یمن مرتکب جنایت‌های جنگی شده است.

من‌حیث مثال، بر اساس آمار موثق در حمله طیارات و کشتی‌های جنگی عربستان سعودی، ۳۴۸۶۳ نفر کشته و زخمی شده است که از بین آن‌ها، ۱۰ هزار طفل و زن و ۲۵ هزار نوجوان کشته و زخمی شده‌اند.

حجم ویرانی‌ها:

ایتلاف عربی ضد یمن به سرکردگی عربستان، از آغاز تجاوز خود به یمن بیش از ۲۵۲۴۳۸۰ راکت زمین به هوا، بم های خوشه‌ای، فسفری، حرارتی و غیره استفاده کرده و همه آن‌ها برای اهدافی مسکونی و انسانی استفاده شده است.

ایتلاف عربستان بر اساس آمار نشر شده، ۱۰۵ هزار حمله هوایی داشته که روزانه ۱۵۰ حمله هوایی می‌شود و مطابق راپور‌های وزارت دفاع امریکا و انگلیس ۱۷۰ هزار حمله هوایی علیه یمن صورت گرفته است، یعنی چیزی حدود ۲۴۰ حمله هوایی در روز.

جنگ افزارهای بکار رفته علیه یمن:

مطابق آمار رسمی و اعلام قومندانی‌های ایتلاف متجاوز عربستان، ۲۵۰ طیاره جنگی پیشرفته، ۱۰۰ چرخبال ، ۸۰ طیاره بی پیلوت، ۴۶ کشتی جنگی و ناو طیاره بر امریکا و ده‌ها ناوچه و قایق جنگی که ۶ عدد از آن‌ها جزو کشتی‌های رژیم صهیونیستی است و روزنامه ایدیعوت آحارنوت نیز به آن اعتراف کرده است، در جنگ علیه یمن به کار گرفته شد.

افزون بر این، شبانه روزی ۷۰۰ طیاره جنگی امارات، سعودی، بحرین، قطر، مغرب، سودان، امریکا و اسراییل آسمان یمن را محاصره کرده‌اند و بیشترین مقدار از این طیارات جنگی از آن عربستان سعودی است که همه این ۷۰۰ طیاره جنگی از ۱۴ پایگاه هوایی بلند می‌شوند.

پیشنهاد بعدی:  اذعان سناتور امریکایی به نقش امریکا در قتل عام مردم یمن

محاصره ظالمانه یمن:

یمن طی ۷۰۰ روزی که شاهد جنگ نابرابر علیه خود بود، تحت شدیدترین محاصر‌ه‌ها قرار گرفته است و مردم ان در نتیجه محاصره بحری، زمینی و هوایی در شرایط اسف باری به سر می‌برند:

۲۰ ملیون نیازمند دریافت کمک‌های انسانی عاجل هستند.

۲ ملیون طفل یمنی از آموزش محروم شدند.

۳ ملیون طفل از سوء تغذیه رنج می‌برند.

۱۰ ملیون طفل یمنی به مراقبت‌های صحّی نیاز دارند.

۸ هزار طفل یمنی روزانه بر اثر نبود دارو و شیوع مریضی‌های کشنده جان خود را از دست می‌دهند.

۳ ملیون باشنده یمنی آواره و بی‌سرپناه شده‌اند.

و ۱۵ ملیون در حالت گرسنگی به سر می‌برند.

موضوع : اخبار