اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مدیرکل سازمان جهانی مهاجرت با هشدار نسبت به خطرات گرسنگی و وبا برای ساکنان یمن گفت، این دو مساله که یمن را تهدید می‌کنند می‌توانند این کشور را وارد بحران انسانی گسترده‌تری کنند. وی از مسؤولان یمنی خواست فورا اجازه ورود کمک‌های انسانی جهت نجات جان یمنی‌ها را بدهند.

به نوشته روزنامه فرامنطقوی القدس العربی، ویلیام لیسی سوینگ، مدیرکل سازمان جهانی مهاجرت در جریان سفری که به کشور یمن داشت، به بررسی آخرین اقدامات انسانی صورت گرفته برای مقابله با بحران انسانی موجود در این کشور پرداخت و گفت: ۸۰ فیصد از ساکنان یمن یعنی ۲۱ ملیون یمنی به شدت به کمک‌های غذایی نیاز دارند و این به دلیل چند سال درگیری‌های مسلحانه و بمباردمان‌ها علیه مناطق مسکونی در این کشور است.

سوینگ افزود: مسؤولان یمنی مسؤول افزایش فرصت‌ها برای فعالان حوزه‌های انسانی از جمله بازگشایی میدان هوایی‌ها جهت ارسال بسته‌های کمک‌های بشردوستانه هستند و جامعه جهانی باید متعهد به کمک به یمنی‌ها باشد.

حسن عبدالمنعم، مشاور منطقه خاورمیانه سوینگ را در این سفر همراهی کرد.

عبدالمنعم به رسانه‌ها گفت: هدف از این سفر صرفا یک اقدام انسانی یعنی اطلاع یافتن از شرایط یمنی‌ها بود باید بگویم تعداد آوارگان یمنی بسیار بالاست و آنها به بیش از سه ملیون تن می‌رسند که در نقاط مختلف یمن آواره هستند.

وی افزود: برای مقابله با وبا در یمن به حجم بالای کمک‌های انسانی از جمله غذا و دوا نیاز است و متاسفانه جهان با حوادث طبیعی مختلف و فجایع ساخته دست بشر روبه‌روست، همه ما تلاش می‌کنیم تا جایی که می‌توانیم کمک‌های انسانی خود را ارایه دهیم اما نیازها بسیار بیشتر از حجم امکانات ماست.

این مسؤول سازمان جهانی مهاجرت گفت: به حمایت و همبستگی انسانی بیشتری جهت کمک به انسان‌های بی‌گناه نیاز است، آنها صرف نظر از ملیت، دین و نژادشان ملکیانی بی‌گناه هستند.