اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پیلوت روس پس از 29 سال در افغانستان پیدا شد.

این باشنده روس پیلوت یک طیاره جنگی بوده که نزدیک به سه دهه پیش در افغانستان ناپدید شده است.

بر اساس گزارش ها، وی متولد سال ۱۹۶۲ میباشد، و احتمالاً پیش از این در شهر بتایسک، روستوف زنده گی میکرد.

طیاره وی در ماه اکتوبر ۱۹۸۷ از میدان هوایی بگرام پرواز کرد و در فاصله ۱۸۰ کیلومتری این میدان ساقط شد.

گفتنی است، پیش از این دگر جنرال والیری وستروتین، قهرمان اتحاد جماهیر شوروی و رییس اتحادیه عساکر پروشوتیست روسیه اعلام کرد که پیلوت مفقود شده شوروی در افغانستان زنده است و به کمک های سازمانهای اجتماعی و فعالیت دپلوماتیکی نیاز دارد.

از سوی دیگر ویاچسلاو کالینین، معاون اتحادیه عساکر متقاعد بایویی برادستوا می گوید که پیلوت مفقود شده شوروى در حال حاضر در پاکستان می باشد.

ویاچسلاو کالینین: طیاره وی در سال ۱۹۸۷ ساقط شد. به احتمال زیاد او کمتر از ۶۰ سال عمر دارد. امکان دارد او در پاکستان باشد زیرا اردوگاه اسیران جنگی شوروی در خاک این کشور قرار داشت. به نظر من طیاره وی در خاک افغانستان سقوط کرد و سپس او را به پاکستان منتقل کردند.

به گفته وی، در قدم اول باید هیوت پیلوت مفقود شده شوروى تشخيص گردد و معلوم شود که چرا وی طی ۳۰ سال گذشته با کسی تماس نگرفته بود.

در جنگ‌های سال 1979 تا سال 1989 عیسوی در افغانستان 15 هزار عسکر و افسر نیرو‌های شوروی پیشین کشته و 417 تن آن‌ها ناپدید شده‌اند.

موضوع : اخبار