اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

معاون سرکرده طالبان انشعابی و سخنگوی آنها در پیامی ویدیویی مخالفت خود با پیوستن حکمتیار به روند صلح را اعلام کرد.

ملاعبدالمنان نیازی اظهارداشت حکمتیار براساس پروگرام پاکستان که درشهر پیشاور برنامه ریزی شده بود، به منظور پیشبرد اهداف دولت اسلام‌آباد به روند صلح درافغانستان پیوسته است.

سخنگوی گروه طالبان انشعابی، پیوستن حزب اسلامی و رهبر این گروه را به روند صلح افغانستان، توطیه‌ای از جانب پاکستان دانست.

نیازی اظهار داشت با پیوستن رهبر حزب اسلامی به روند غیر واقعی صلح مخالف است و اعتماد ندارد زیرا افغان‌ها بارها از پیشاور و پاکستان ضربه خورده است و حکمتیار درباره اهداف و پروگرام خود اطلاع رسانی کند.

 

وی حضور طولانی مدت اعضای حزب اسلامی در پاکستان را سوال برانگیز خواند و روند صلح حکمتیار در کابل را به ابتکار پاکستانی‌ها اعلام کرد.

 

معاون سرکرده طالبان انشعابی افزود: ما روند صلحی را که توسط پاکستان و حکمتیار راه اندازی شده تایید نمی‌کنیم و هرگز به این روند نخواهیم پیوست.

 

ملا نیازی اعلام کرد: زمانی به روند صلح خواهند پیوست که همه نیروهای خارجی از افغانستان خارج شوند و این گروه به اشاره جنرال‌های نظامی پاکستانی جهاد نمی‌کنند.

 

این در حالی است که حزب اسلامی با نشر بیانیه‌ای پس از توافق با حکومت، از حمایت گروه انشعابی طالبان قدردانی کرده بود.

 

کریم‌امین رییس هیئت مذاکره کننده حزب اسلامی نیز چندی قبل گفته بود که حزب اسلامی برای میانجیگری و کشاندن طالبان به روند صلح تلاش خواهد کرد.

 

وی سال گذشته مدعی شده بود که تعدادی از افراد طالبان مربوط به ملاهبت الله و همچنین برخی از اعضای گروه انشعابی شاخه ملارسول نیز برای مذاکره با حکومت افغانستان اعلام آماده گی کرده‌اند.

موضوع : اخبار