اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

گروه های تروریستی طالبان و داعش که خون هزاران تن از مردم بیگناه را در افغانستان، عراق، سوریه و دیگر کشورها بر زمین ریخته اند حتی تحمل یکدیگر را ندارند و علاوه بر درگیری های مسلحانه که این روزها بین گروه های تروریستی در سوریه به گوش می رسد، سرکرده القاعده نیز داعش را هدف حمله قرار داد.

ایمن الظواهری در یک پیام ویدیوئی بر حمایت از طالبان و طرد گروه تروریستی داعش تاکید کرد و گفت: داعش و سرکرده آن عامل ایجاد شکاف در میان افراطی‌ها هستند و از هواداران داعش می خواهم به طالبان ملحق شوند.
این دومین ویدیوی نشر شده از ایمن ظواهری است. در ویدیوی اول نیز سرکرده این گروه تروریستی از اخوان‌المسلمین به شدت انتقاد کرد.
ایمن الظواهری درحالی از گروه تروریستی داعش انتقاد می‌کند که خود سرکرده بزرگترین گروه تروریستی جهان است. با وجود اینکه داعش و القاعده تفکرات مشابهی دارند، از زمان ظهور داعش در سال ۲۰۱۴ این دو گروه تروریستی همواره در رقابتی فعال با یکدیگر بوده‌اند.
این در حالی است که گروه تروریستی داعش معتقد است القاعده مسیر درستی را برای تاسیس آنچه که این گروه تروریستی خلافت اسلامی خوانده، انتخاب نکرده است. داعش علاوه بر جذب اعضای گروه تروریستی القاعده، با ایجاد شاخه‌ای در افغانستان چالش هایی را نیز برای این گروه ایجاد کرده است. ولایت خراسان، شاخه داعش در افغانستان است که در حال حاضر شاخه‌ای کوچک، اما به شدت خطرناک است.