اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

همواره گروهک های تروریستی با عناوین و نام های مختلفی از طالبان، لشکر طیبه، بوکوحرام، القاعده، مخالفان مسلح چچنی و ازبکستانی، داعش و امثالهم در دوره های مختلف ریاست جمهوری بیل کلینتون، جرج دبلیو بوش و باراک اوباما شکل گرفته است و همچون توده ی بدخیم سرطانی در منطقه رشد کرده تا تضمین کننده ی حیات نظامی و قدرت اقتصادی کاخ سفید باشد.

 

افغانستان درحال حاضر نگاهی فراتر از دیگر کشورهای منطقه نسبت به آینده ی سیاسی امریکا (و نیز سرنوشت امنیتی خود که بشدت متکی به تصمیمات کاخ سفید است) دارد چرا که در بحبوحه ی ورود دسته جمعی نیروهای داعش از عراق و سوریه به خاک خود قرار گرفته است.

 

از سوی دیگر در امریکا نیز همه نگران و منتظر نشسته اند که ببینند نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری در کاخ سفید چه تمهیداتی برای تداوم صادرات سلاح های نیمه سنگین و سنگین به جهان و نیز تداوم حضور ارتش یانکی ها در منطقه خواهد داشت؟

 

هرچند برخی رسانه های جهت دهی شده و تغذیه شده از سوی کانال های خاص سعی در بزرگنمایی اعتراضات و تظاهرات علیه دونالد ترامپ و ابراز نارضایتی عمیق نیمی از ملت امریکا و نیز بیش از نیمی از سردمداران کشورهای جهان دارند اما نباید بر این حقیقت غیر قابل انکار سرپوش گذاشت که سیاست خارجی امریکا مدون با دورنمای مشخص و نامتغیر است.

 

بدین معنا که همواره گروهک های تروریستی با عناوین و نام های مختلفی از طالبان، لشکر طیبه، بوکوحرام، القاعده، مخالفان مسلح چچنی و ازبکستانی، داعش و امثالهم در دوره های مختلف ریاست جمهوری بیل کلینتون، جرج دبلیو بوش و باراک اوباما شکل گرفته است و همچون توده ی بدخیم سرطانی در منطقه رشد کرده تا تضمین کننده ی حیات نظامی و قدرت اقتصادی کاخ سفید باشد.

 

البته تفاوت فاحش رییس جمهور جدید ابر قدرت غرب با روسای جمهور پیشین در اینست که علنا و از همان ابتدا بر اقلیت ها، مسلمانان و مهاجران تاخته و مواضع همسو با رژیم صهیونیستی و منافع اسراییلی در پیش گرفته است و برای تشکیل فرزند نامشروعی از مخالفان مسلح هیچ ابایی ندارد و به خود زحمت تراشیدن عذری برای فریب افکار عمومی نمی دهد!

 

اینک با درگیر شدن کشورهای عربی و افتادن عربستان و یمن و بحرین به جان هم، غوطه خوردن ترکیه، سوریه و عراق در ناآرامی های داخلی و نیز شکست انقلاب جهان عرب در کشورهایی همچون مصر، افغانستان بیش از هر زمان دیگری در معرض میزبانی تحمیلی از میهمانی ناخوانده قرار گرفته است. بنابر این…

 

بنابر این منطقه ناخواسته بستر مناسبی برای تولد و ظهور گروهک تروریستی جدید و تداوم ناامنی ها تحت عنوانی تازه تر قرار گرفته است و متاسفانه باید منتظر ماند و دید ترامپ پدرخوانده ی کدام گروهک تروریستی جدید در منطقه و مخصوصا در دامان افغانستان خواهد بود؟

موضوع : اخبار