اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رهبر حزب دعوت اسلامی گفت: ما طرفدار براندازی نظام نیستیم اما کِشتی حکومت را نامتوازن می‌بینیم که در صورت عدم ترمیم این کشتی همه غرق خواهیم شد!

عبدالرب رسول سیاف رهبر حزب دعوت اسلامی و رییس شورای حراست و ثبات اعلام کرد: آنهایی که برای بدنامی و انزوای مجاهدین تلاش می‌کنند در واقع خود را در برابر امر الهی قرار می‌دهند و کافر بالله می‌شوند.

 

وی به حکومت هشدار داد که اگر مجاهدین به انزوا کشیده شوند خط دفاعی افغانستان درهم خواهد شکست و دشمنان وارد کشور خواهند شد.

 

سیاف با انتقاد از رسانه‌ها گفت عساکری که در دفاع از خاک و مردم افغانستان کشته می‌شوند، شهید هستند و رسانه‌ها باید صدای افغانستان واحد را انعکاس دهند.

 

وی با بیان اینکه فعالیت مخالفان مسلح عرصه زنده گی را بر مردم تنگ کرده است در پیامی به مخالفان مسلح تاکید کرد که جنگ شما جهاد نیست و نباید فریب مفتی‌هایی را که سند و کلید بهشت صادر می‌کنند بخورند، یا از جنگ از دست بکشید و یا جنگ خود را جهاد ننامید.

 

وی با انتقاد از سیاست‌های حذفی حکومت وحدت ملی گفت: چرا آنها که استعداد دفاع از افغانستان را دارند به جرم مجاهد بودن منزوی شده‌اند. باید رهبران حکومت وحدت ملی با احترام به صدای ملت و تغییر سیاست خود مردم را با خود همراه کنند.

 

سیاف به کشورهای همسایه و خاصتاً روسیه هشدار داد که از مداخله در افغانستان دست بردارند و از شکست خود در گذشته در مبارزه با مردم افغانستان درس بگیرند.

 

رییس شورای حراست و ثبات افغانستان تاکید کرد که افغان‌ها سال‌هاست در کنار جامعه جهانی می‌جنگند، اما نتیجه نداده است در نتیجه یا حامیان مخالفان مسلح را تحت فشار قرار دهند یا افغان‌ها را تجهیز کنند.